Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SAHOL ve ISCTR Temettü Kararlarını Açıkladı

Hacı Ömer Sabancı Holding ve İş Bankası Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden temettü kararlarını paylaştı. İşte detaylar;
SAHOL ve ISCTR Temettü Kararlarını Açıkladı
Yorum

Bilançolar, temettü kararları ve diğer gelişmelerden dolayı bildirimlerin oldukça yoğun olduğu süreçte Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL) ve İş Bankası (ISCTR) Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) yatırımcılarını bilgilendirdi. SAHOL, gün içinde bilançosunu açıklayarak net karını yüzde 262 oranında artırdığını duyurmuştu.

Sabancı Holding, yapılan açıklamada 2023 yılında ana ortaklık payına düşen 43.828.379.000 TL net konsolide kardan, 3.570.706.879 TL nakit kar payı ödeneceğini bildirdi.

SAHOL ve ISCTR Temettü Kararlarını AçıkladıKaynak: KAP

Bu çerçevede şirket hissedarlarına net yüzde 157,5 oranında kar payı dağıtacak. SAHOL yatırımcıları 1,575 TL kar payı alacak.

SAHOL, günlük yüzde 2 artışla 44,4 TL’den işlem gördü.

İş Bankası’ndan Temettü Açıklaması

Türkiye İş Bankası (ISCTR) hissedarları 2022 yılı net karından C Grubu için net 0,83 TL nakit temettü alacak. Temettü ödeme tarihinin 5 Nisan olduğu belirtildi.

SAHOL ve ISCTR Temettü Kararlarını AçıkladıKaynak: KAP

Bankanın son fiyata göre temettü verimi yüzde 7 seviyesinde oldu.

ISCTR, kapanışını yüzde 2,4 artışla 11,6 TL’den gerçekleştirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu