Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SAHOL ve ISCTR Temettü Kararlarını Açıkladı

Hacı Ömer Sabancı Holding ve İş Bankası Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden temettü kararlarını paylaştı. İşte detaylar;
SAHOL ve ISCTR Temettü Kararlarını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Bilançolar, temettü kararları ve diğer gelişmelerden dolayı bildirimlerin oldukça yoğun olduğu süreçte Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL) ve İş Bankası (ISCTR) Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) yatırımcılarını bilgilendirdi. SAHOL, gün içinde bilançosunu açıklayarak net karını yüzde 262 oranında artırdığını duyurmuştu.

Sabancı Holding, yapılan açıklamada 2023 yılında ana ortaklık payına düşen 43.828.379.000 TL net konsolide kardan, 3.570.706.879 TL nakit kar payı ödeneceğini bildirdi.

SAHOL ve ISCTR Temettü Kararlarını AçıkladıKaynak: KAP

Bu çerçevede şirket hissedarlarına net yüzde 157,5 oranında kar payı dağıtacak. SAHOL yatırımcıları 1,575 TL kar payı alacak.

SAHOL, günlük yüzde 2 artışla 44,4 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

İş Bankası’ndan Temettü Açıklaması

Türkiye İş Bankası (ISCTR) hissedarları 2022 yılı net karından C Grubu için net 0,83 TL nakit temettü alacak. Temettü ödeme tarihinin 5 Nisan olduğu belirtildi.

SAHOL ve ISCTR Temettü Kararlarını AçıkladıKaynak: KAP

Bankanın son fiyata göre temettü verimi yüzde 7 seviyesinde oldu.

ISCTR, kapanışını yüzde 2,4 artışla 11,6 TL’den gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın