Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SAHOL, OBASE ve GRSEL’den Güncel Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören SAHOL geri alım açıklamasını, OBASE Turkcell ile sözleşmesini, GRSEL ise yeni projesini duyurdu. İşte detaylar;
SAHOL, OBASE ve GRSEL’den Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ

Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL), 26 Nisan tarihinde pay geri alımına yönelik açıklama yaptı. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 26.04.2023’de Borsa İstanbul’da 39,7 – 40,28 TL fiyat aralığından 700.000 adet SAHOL payı aldığını duyurdu.

Gerçekleşen alımlarla birlikte geri alınan payların toplamının 53.792.802 adete ulaştığı ve sermayeye oranının yüzde 2,6’ya çıktığı ifade edildi.

SAHOL, günlük yüzde 0,7 artışla 40,3 TL’den işlem gördü.

Obase Bilgisayar

OBASE koduyla işlem gören Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret, Turkcell Teknoloji Araştırma Geliştirme ile sözleşme imzaladığını açıkladı.

Yapılan açıklamada sözleşmenin 3+1 yıl süreli olduğu, şirketin iş zekası çözümlerinin sunulmasının planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Sözleşme kapsamında sağlanması planlanan yıllık hasılatın, 2022 yılı hasılatının yüzde 10’undan fazla olacağının öngörüldüğü paylaşıldı.

OBASE, günlük yüzde 0,6 kayıpla 17 TL’ye düştü.

GÜR-SEL Turizm

GÜR-SEL Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret (GRSEL), yeni sözleşmesini duyurdu. Şirket coğrafi olarak büyüme stratejileri çerçevesinde, Eskişehir’de personel taşıma hizmetlerinde kullanılmak üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu ihaleyle 30 adet 26 S serisi plakanın 10 yıl süreyle kiralandığını ifade etti.

Projenin anlaşmasının üç yıl olduğu, sözleşme büyüklüğünün 100 milyon TL olduğu açıklandı.

GRSEL, günlük yüzde 4 düşüşle 15,4 TL’ye geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.