Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SAHOL için Hedef Fiyatlar Paylaşıldı: 145 TL Olur mu?

Yatırımcıların yakından takip ettiği ve 1Ç24’te 5,37 milyar TL net zarar açıklayan Sabancı Holding için araştırma raporları geldi. Hedef fiyat ne?
SAHOL için Hedef Fiyatlar Paylaşıldı: 145 TL Olur mu?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da SAHOL koduyla işlem gören ve 2024’ün ilk çeyrek finansal sonuçlarını paylaşan Hacı Ömer Sabancı Holding için değerlendirmeler paylaşıldı. Aracı kurumlar hedef fiyatını ve tavsiyesini açıkladı.

Vakıf Yatırım, Sabancı Holding’in yılın ilk çeyreğini banka ağırlıklı yüksek parasal varlık pozisyonunun yarattığı parasal kayba bağlı olarak konsolide 5,37 milyar TL net zararla tamamladığına dikkat çekti.

Konsolide finansallarda görülen zararın sürpriz olmadığı, piyasa tepkisinin sınırlı negatif olabileceği ifade edildi. Şirket hisselerinin finansallar öncesinde son bir ayda endekse paralel bir seyir izlediği kaydedildi ve SAHOL için iştirak değerlendirmelerindeki güncellemeler sonrasında hisse başı hedefin 116 TL’den 138 TL’ye yükseltildiği duyuruldu. Kısa vadeli “endeksin üzerinde getiri” ve uzun vadeli “al önerisi devam etti.

İş Yatırım

İş Yatırım analistleri, SAHOL’de net zarardaki artışın ana sebeplerinin parasal pozisyondan ötürü enflasyon muhasebesinden olumsuz etkilenen Akbank (AKBNK) sonuçları ve enerji segmentinin 1Ç24’te -380 milyon TL negatif etkisi ve solo net pozisyonu olduğunu belirtti.

SAHOL için hedef fiyat 117 TL’den 145 TL’ye çıktı ve tavsiye “al” olarak sabit kaldı.

GCM Yatırım Banner

SAHOL için Hedef Fiyatlar Paylaşıldı: 145 TL Olur mu?Kaynak: Paratic Piyasalar

6 Haziran saat 13.10 itibarıyla BIST 100 endeksi pozitif hareket ederken SAHOL hisseleri 95,65 TL ile yatay hareket ediyor. Bazı analistler bilançonun kısa vadede hisseyi olumsuz etkileyeceğini düşünse de beklenen kötü senaryo gerçekleşmedi. Hissede yıllık kazanç yüzde 130 seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.