Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SAHOL, HALKB ve ZOREN’den Güncel Haberler

KAP üzerinden açıklama yapan SAHOL ve HALKB pay geri alımını, ZOREN ise yurt dışında şirket kurulduğunu duyurdu. İşte detaylar;
SAHOL, HALKB ve ZOREN’den Güncel Haberler
Yorum

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde sert düşüşler görülürken bazı şirketler hisse değerlerini korumak için geri alım yapıyor. Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada 09.11.2021 tarihli karar ile başlatılan pay geri alımı çerçevesinde 05.05.2023’te 140.000 TL nominal değerli SAHOL payı aldığını duyurdu.

Son işlemlerle birlikte geri alınan payların toplam nominal değerinin 55.832.802 TL olduğu, bu payların sermayeye oranının yüzde 2,7’ye ulaştığı aktarıldı.

SAHOL, günlük yüzde 1 azalışla 37,5 TL’ye geriledi.

Zorlu Enerji

Zorlu Enerji Elektrik Üretim (ZOREN), Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işetmesini kapsayan faaliyetleri çerçevesinde bu projelerini yurt dışına taşımak planıyla Bosna Hersek’te, Hollanda’da kurulu iştiraki Electrip Global B.V.’nin yüzde 100 hissedarlığında “Electrip BH d.o.o” unvalı şirket kurulduğunu açıkladı.

ZOREN, günlük yüzde 2 düşüşle 4 TL’ye indi.

Halk Bankası

Borsada HALKB koduyla işlem gören Türkiye Halk Bankası (HALKB), 5 Mayıs 2023 tarihinde 10,00 – 10,25 TL aralığından 1.000.250 adet HALKB payının geri alındığını paylaştı.

HALKB, günlük yüzde 3 gerileyerek 10 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu