Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SAHOL, DOHOL ve MAKIM’den Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören SAHOL pay geri alımını, DOHOL birleşme açıklamasını, MAKIM ise temettüsünün onaylandığını duyurdu. İşte detaylar;
SAHOL, DOHOL ve MAKIM’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 6 Nisan tarihinde yaptığı pay geri alımına yönelik açıklama yaptı. Şirket Borsa İstanbul’da pay başına 38,96 TL – 39,30 TL fiyat arılığından toplam 250.000 TL nominal değerli SAHOL payını geri aldığını açıkladı.

Son alımlarla birlikte şirketin geri alınan paylarının toplamının 51.878.879 adete ulaştığı, bu payların sermayeye oranının yüzde 2,5426 olduğu ifade edildi.

SAHOL, günü yatay tamamlayarak kapanışını 39 TL’den yaptı.

Doğan Holding

Doğan Şirketler Grubu Holding (DOHOL), KAP üzerinden Adilbey Holding’in tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde devir alındığını duyurdu.

DOHOL, günlük yüzde 2,5 kayıpla 9 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Makim Makina

Borsa İstanbul’da MAKIM koduyla işlem gören Makim Makine Teknolojileri Sanayi Ticaret, pay başına brüt 0,16 TL, net 0,14 TL nakit temettü kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını açıkladı. Temettü ödemelerinin 31 Ekim tarihinde yapılacağı bildirildi.

MAKIM, günlük yüzde 4,2 yükselişle günü 20 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.