Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SAHOL Dev Finansman Anlaşması ile ABD’deki Gücünü Artırdı

Sabancı Holding, yenilenebilir enerji alanında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bugün, Oriana Solar Projesi için sağlanan 243 milyon dolarlık finansmanı duyurdu. İşte detaylar;
SAHOL Dev Finansman Anlaşması ile ABD’deki Gücünü Artırdı
HABER GİRİŞ

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Sabanci Renewables Inc. Oriana Solar Projesi için Finansman İşlemlerinin Tamamlanması hakkında bildiri paylaştı.

Şirket KAP bildirisinde, Sabancı İklim Teknolojileri A.Ş. üzerinden yüzde 100 hissedar olduğu Sabanci Renewables Inc.’nin 2025’in 2’nci çeyreğinde devreye alınması planlanan 232 MW kapasiteli bir güneş enerjisi santrali yatırımı olan Oriana Solar Projesi için proje finansman kredi anlaşması imzalandığına işaret etti.

İmzalanan kredi anlaşmasının MUFG Bank Ltd., ING Bank LLC ve NORD LB (Norddeutsche Landesbank Girozentrale) bankalarının eşit katılımı ile 28 Mart 2024’te (Dün) toplam 243 milyon dolar tutarında proje finansmanı kapsamında olduğu vurgulandı.

Sabancı Holding KAP bildirisinde daha önce 2024’ü yılının 2’nci çeyreğinde devreye alınması planlanan Sabancı Renewables Inc.’nin 272 MW kapasiteli Cutlass II Solar Projesi’nin kamuya duyurulduğu hatırlatıldı.

Söz konusu yatırımın devreye alma çalışmalarının başarıyla sürdüğüne dikkat çekilerek, her iki projenin devreye alınmasıyla Sabancı Renewables Inc. ABD’de toplam 504 MW’lık yenilenebilir enerji portföyüne ulaşacağının altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

Yıllık bazda yüzde 113,01 yükseliş gösteren SAHOL, dünkü işlemlerini yüzde 5,47 yükselişle 82,85 liradan tamamladı. Hisse aylık bazda yüzde 1,1, haftalık bazda ise yüzde 7,38 oranında değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın