Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sahibinden.com’dan Araç İlanlarında Yeni Karar! Ek Ücret Alınacak

Sıfır ve ikinci el araç ticaret sitesi Sahibinden.com, araçlar için verilen ilanlarda yeni bir ek ücret kararı aldı. Detaylar haberde...
Sahibinden.com’dan Araç İlanlarında Yeni Karar! Ek Ücret Alınacak
HABER GİRİŞ

Yeni yıl ile birlikte otomobil sektöründe birçok marka, fiyatlarını güncellemesinin ardından ikinci el araç pazarı da bu durumdan etkilenmişti. Konuya yönelik tartışmalar devam ederken sıfır ve ikinci el araç ticaret sitesi sahibinden.com ilan ücretleri hakkında yeni bir karar aldı.

Haber7com sitesinde yer alan bilgilere göre gayrimenkul, vasıta gibi birçok kategoride ilan ve e- ticaret işlemlerin yapıldığı online bir platform olan sahibinden.com araç satışlarıyla ilgili yeni bir ek ücret kararı aldı.

Fiyatı 1 Milyonun Üzerinde Olan Araçların İlan Ücretleri Güncellendi

Sahibinden.com’un kurumsal üyelerine gönderdiği yeni sözleşmede vasıta kategorisinde yer alan fiyatı 1.000.000 TL’nin üzerinde olan araçların ilan ücretlerinin değiştirildiği belirtildi.

Söz konusu yeni kararın 10 Şubat tarihinden itibaren uygulanacağı belirtildi. Buna göre 1,000,000 TL’nin üzerindeki araçların 1,000,000 TL’yi aşan tutarının on binde üçü, ilan ek ücreti olarak alınacak.

Araç fiyat artırılmadan tekrar ilana konulursa ilan ek ücreti alınmayacak. 1 milyonun altındaki araçlar ise bu satış uygulamasından etkilenmeyecek.

GCM Yatırım Banner

Geçtiğimiz haftalarda ikinci el araçlar ile ilgili değerlendirmede bulunan sektör yetkilileri ise 2022’nin son iki ayında fiyatlara yüzde 5’in üzerinde zam geldiğini belirttiler.

Ayrıca Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD), Aralık 2022’ye ait otomobil ve hafif ticari araç pazarı değerlendirme raporuna göre sektör, yılı yükselişle sonlandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın