Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sağlık Şirketi Dev İhaleyi Kazandı

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. KAP üzerinden milyonluk ihaleyi kazandığını duyurdu. İhaleye yönelik içsel bilgilerin daha sonra açıklanacağını aktardı.
Sağlık Şirketi Dev İhaleyi Kazandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden katıldığı ihale hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Ege Üniversite’si tarafından yapılan ihaleyi kazandığını açıkladı. 81 milyon 539 bin 757 TL’lik ihalenin şirketin uhdesinde kaldığını bildirdi.

İhalenin konusu şu şekilde açıklandı:

“Tıbbi Mikrobiyoloji ABD Sonuç Karşılığı Hizmeti”

Söz konusu ihale konusuna ilişkin içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesi kararı verildiği not edildi. Şirketin çıkarlarının zarar görebileceği ve bu aşamada yapılacak bir özel durum açıklamasının hem ortakların hem de şirketin çıkarlarına halel getirebileceği nedeniyle açıklamanın ertelendiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu ertelemenin yatırımcıları yanıltma riski oluşturmadığı aktarıldı. Erteleme sebepleri ortadan kalkar kalkmaz işbu açıklama yapılacağı aktarıldı.

Meditera Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (MEDTR) kodlu hisseleri ihale açıklamasıyla anlık yükseliş gösterdi. Açıklama öncesinde 37,20 TL’den işlem gören hisseler, açıklama ile 38,5 TL’ye tırmandı. Sonrasında düşüşe geçen hisseler 37,1 TL’ye kadar geriledi.

MEDTR hisseleri yıllık bazda yüzde 15,38, aylık bazda yüzde 5,56 kazandırdı. Haftalık bazda kazancı yüzde 7’ye yaklaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın