Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sağlık Hissesi Yüzde 81 Artış Beklentisiyle Önerilere Alındı

A1 Portföy, bülteninde Medical Park Hastaneleri hisselerini değerlendirirken, sağlık sigortalarındaki artış gerekçesiyle öneri listesine dahil etti.
Sağlık Hissesi Yüzde 81 Artış Beklentisiyle Önerilere Alındı
HABER GİRİŞ

Bilançoların açıklandığı ve piyasaların hareketlendiği şu günlerde aracı kurumlar hisseler için yeni hedeflerini ve beklentilerini açıklamaya devam ediyor. A1 Portföy de bugünkü bülteninde Medical Park Hastaneler (MPARK) için değerlendirme yaparak, beklentilerini paylaştı.

“Şirket hisselerinin küresel benzerlerine kıyasla geniş iskontosunu göz önüne alarak Medical Park’ı öneri listemize dahil ediyoruz.” ifadesine yer verilen değerlendirmede, sağlık turizminin gelişimini, tamamlayıcı sağlık sigortalarındaki hızlı artışına ve yaşlanan nüfusun artan sağlık hizmetleri ihtiyacına dikkat çekildi.

MPARK Hissesine “AL” Tavsiyesi Verildi

MPARK Hissesine “AL” Tavsiyesi Verildi
Kaynak: A1 Portföy

Pay geri alım programıyla 22 ay boyunca düzenli olarak hissesini destekleyen şirketin, önümüzdeki dönemde alınan hisselerin sermaye indirimine konu edilip piyasaya gelmeleri riskinin ortadan kalkmasını bekledikleri söylendi.

Hisse geri alımları özsermaye karlılığının geliştirilmesi ve hissenin değerlemesine olan inanç olarak okunsa da, “Biz şirketlerin dolaşımdaki payını, dolayısıyla likiditesini ve endekslerdeki ağırlığını düşüren bu işlem yerine daha fazla temettü dağıtılması suretiyle hisseye güvenin ortaya konmasını daha sağlıklı buluruz.” yorumuna yer verildi.

Kurum MPARK hissesini “AL” tavsiyesiyle öneri listesine eklerken, 12 aylık hedef fiyat 309 TL olarak belirlendi. Şirket hissesi saat 11.05’te yüzde 4,17 artışla 177,4 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Haftalık dönemde yüzde 7,5, aylık yüzde 7 ve yıllık yüzde 124 oranında yükselen hisse için beklentiler büyük. A1 Portföy, MLP Sağlık’ın daha çok üst segmente hitap eden hastanelerinin ekonomik durgunluk veya artan sağlık hizmeti fiyatlamalarından etkilenmemesinin fiyatlama avantajı sağladığını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.