Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sağlık Bakanlığı Depremzede Anne Adaylarını Takibine Aldı

Sağlık Bakanlığı depremzede hamilelerin sağlığının korunmasına yönelik çalışmalar başlatarak, anne adaylarıyla iletişime geçti. Detaylar haberde;
Sağlık Bakanlığı Depremzede Anne Adaylarını Takibine Aldı
HABER GİRİŞ

Acil ve Afet durumlarda toplumun diğer gruplarına göre daha çok etkilenen ve hassas gruplar içinde yer alan hamileler için Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre çalışma başlatıldı. Çalışmanın asrın felaketi olarak nitelendirilen depremler sonrasında başlatıldığı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından gebeliğinin son ayında olanlara öncelik verilerek anne adaylarına, doğrudan ulaşım sağlandığı bildirildi. Afet bölgesinde kaydı olan ve özellikle gebeliğinin son üç ayı içerisinde olanların tespit edildiği belirtildi.

Tıbbi Yardım İhtiyacı Olan Hamilelere Destek

Hamileliğinin son ayında olanlardan başlayarak anne adaylarına ulaşan sağlık personelinin, tıbbi yardım ihtiyacı olanlara destek sağladığı vurgulandı.

Deprem bölgesinde bugüne kadar kaydı olan 10 bin 789 hamilenin ya da yakınının telefonla arandığına dikkat çekildi. Toplamda 5 bin 431 hamile veya yakınıyla görüşüldüğü de eklendi.

Gerçekleştirilen görüşmelerde, hamilelerin ve lohusaların sağlıklarını koruyabilmesi için destek sağlandığı belirtildi. Ayrıca anne ve bebeğin sağlığının korunabilmesi ve riskli durumların erken dönemde fark edilebilmesi için sağlık kontrollerini aksatmamaları gerektiği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Belirlenen İhtiyaçlar Temin Edilerek Ulaştırıldı

Anne adayları ve yakınlarıyla yapılan görüşmelerde, gebeliğinin erken döneminde olanlar için sağlık kuruluşları başvurularında gebelik durumlarını sağlıkçıya bildirmelerinin önemine vurguda bulunuldu.

Ayrıca yapılan görüşmelerde hamile bireylerin tıbbi yardıma ihtiyaçları olup olmadığının sorulduğuna işaret edildi. İhtiyaç halinde 112 ve ambulans desteği sağlandığına dair bilgi paylaşımında bulunuldu.

Tüm bunlara ek olarak görüşmeler neticesinde belirlenen ihtiyaçların temin edilerek, ulaştırıldığına dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.