Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lexus LFA’nın Bir Yerlerde Hala Sıfır Örneklerinin Saklandığı Söyleniyor!

Lexus'un 2011 yılında özel üretimle ele aldığı ve 2012 yılında üretimini bitirdiği LFA'nın ABD'de bayilerinde sıfırlarının olduğu söyleniyor!
Lexus LFA’nın Bir Yerlerde Hala Sıfır Örneklerinin Saklandığı Söyleniyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Lexus LFA, süper spor otomobil dünyasında inanılmaz çıkışıyla dillere destan olan F1 mantıklı spor yol otomobilidir. En ufak detayından itibaren mühendisler üstün Japon teknolojisini bu araca aktarmıştır. Dünya ve markası için çok değerli. Nedeni ise 500 adet üretilmiş olması. Gelen son haberlerde LFA için ilginç şeyler söylendi. Spor model, Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilmiş ve insanlar belkide bu zamana kadar hepsinin satıldığını düşünmüştür. Durumun şimdi öyle olmadığını öğrendik.

LFA’nın üretimi 2012 yılının Aralık ayında, yani bundan 7 sene önce bitti. İkinci el satışları da astronomik fiyat aralıklarında geziyor. Öyleki Nürburgring Package LFA örneklerinden biri için 1.2 milyon dolar fiyat biçilmişti. Peki, Amerika’da halen daha bu aracın sıfırı var mı? Buyurun beraber öğrenelim.

Sorunun cevabı: evet var! Halen daha ABD’de satılmamış 7 örneği daha bayilerin gizli garajlarında.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Nitekim Lexus Amerika’da son iki yılda 5 yeni LFA satışını duyurdu. Bunlardan üçü 2017 yılında ikisi 2018 yılında. İlk gönderim fiyatları o yıllarda bile “göz kaşınmasına” neden oluyordu. Tam 450 bin dolarlık fiyat etiketi ile ülkeye giriş yapmıştı. Aracın 7 sene içerisindeki kullanım durumuna göre 350.000 dolar eden de var demin verdiğimiz örnek gibi milyon dolar edende.

Aynı şu andaki son nesil Supra’nın çıkışı gibi Toyota, LFA’da da sancılı bir dönem yaşatmıştı. 2011 yılında yollara çıkardığını duyurduğunda resmen spor araca karşı ünlü akımı olmuştu. Hafif ve dayanıklı olmasına çok dikkat edildi. Şasi ve karoserinde görülmemiş mühendislikler yapıldı.

Lexus, 488 adet LFA’nın satıldığını geriye 12 adet kaldığını 18 ay önce açıklamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2017 – 2018 yılları arasında 5 adet satıldığını söylediğimize göre bayilerde 7 adet daha LFA’nın olduğu gerçeği doğuyor. Bunun bir tek anlamı var, o da bayiler bu aracı sıfır şekilde olduğundan daha fazla fiyata satmak. Yoksa neden son iki yıla kadar shoowroomlarda veya farklı özel garajlarda LFA’nın halen daha sıfır gösterimleri olsun!

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Toyota’nın 500 Örnekten Biri Olan En Hızlı Turuncu LFA’sı Satılıyor!

4.8L V10 motorunun çıkardığı F1 aracı çığlıkları her daim kulağımızın içerisinde. LFA’nın sağlam motor sesi derlemesini buradan dinleyebilirsiniz. Lexus tarafına da farklı bir açıdan kulak verdiğimiz de LFA veya farklı bir isimde yeniden efsaneleşecek bir spor model yapımına girilebileceği sinyalleri verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.