Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Depremzedelere Büyük Destek

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelere yönelik nakdi destek yapılacağı açıklandı. İşte detaylar;
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Depremzedelere Büyük Destek
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük can ve mal kaybı yaşanan 11 şehirdeki depremzedeler için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı da harekete geçti. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 5 milyon euro nakdi yardımda bulunulacağı bildirildi.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kızılay ve Ahbap aracılığıyla depremzedelere 100 milyon liraya tekabül eden nakdi yardımda bulunacak.

Depremlerin meydana geldiği 6 Şubat tarihinden bu yana bölgeye yoğun destek sevkiyatı yapan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, şu ana kadar Sabiha Gökçen’den kalkan 803 uçak ile 127 bin 277 personelin afet bölgelerine sevk edildiği kaydedildi.

Yapılan açıklamada deprem bölgesinden 738 uçak ile de 135 bin 563 depremzedenin tahliye edildiği belirtildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yaptığı yardımın, Malezya Havalimanları Holdings olarak yaptığı söylendi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye ve Suriye’ye Destek Sağlandı

Malezya hükümeti tarafından vatandaşlar, iş dünyası, resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarından (STK) gelen yardımların afet fonunda toplandığı ve fon ile Türkiye ve Suriye’ye destek sağlandığı bildirildi.

Depremlerin yaşandığı ilk gün Malezya, deprem bölgesine 75 kişilik uzman Özel Afet Yardım ve Kurtarma Ekibi (SMART) göndermişti.

AA’nın haberine göre arama kurtarma faaliyetlerinde çalışan Malezya Afet Yönetim Kurumu NADMA’ya bağlı 142 uzmanın yanı sıra aralarında cerrah, göz ve çocuk doktorlarının da yer aldığı 108 askeri hekimi Malezya hükümetinin gönderdiği kaydedildi.

Tüm bunlara ek olarak Adıyaman’da kurulan sahra hastanesinde depremzedelere 24 saat tetkik, tedavi ve ameliyat hizmeti verildiği de anımsatıldı.

Desteğiniz Güç Verir Kampanyası Kapsamında 17 Ton Yardım Malzemesi

Havalimanı bünyesinde başlatılan “Desteğiniz Güç Verir” kampanyasıyla Sabiha Gökçen bünyesindeki işletme ve çalışanlardan 17 ton yardım malzemesinin toplandığı paylaşıldı.

Toplanan yardım malzemelerinin Kızılay’ın Antakya’daki merkezine ulaştırıldığı söylendi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Afetten etkilenen kardeşlerimizi desteklemek, dayanışma ruhunu yaşatmak ve yaraları biraz da olsa sarabilmek adına Sabiha Gökçen Havalimanı/Malezya Havalimanları Holdings olarak AFAD, Kızılay ve Ahbap aracılığıyla depremzedelere 5 milyon euro yaklaşık 100 milyon lira ilave yardımda bulunuyoruz.”

Deprem bölgesine gerekli yardımların ulaştırılabilmesi için Sabiha Gökçen Havalimanı olarak ellerinden gelen desteği sürdüreceklerine de vurguda bulunuldu.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.