Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sabancı ve Ageas İş Birliğinde Yeni Dönem

Agesa bugün KAP üzerinden Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.'nin sermaye artışı ve unvan değişikliği sürecini başarıyla tamamladığını duyurdu. İşte detaylar;
Sabancı ve Ageas İş Birliğinde Yeni Dönem
HABER GİRİŞ

Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş. (AGESA) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinde Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş. sermaye artışı ve unvan değişikliği hakkında bilgi verdi. Bildiride, Sabancı Holding ve Ageas iş birliğiyle faaliyet gösteren Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.’nin söz konusu süreci başarıyla tamamladığı açıklandı.

Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.’nin sermaye artırımı işleminin 10 Haziran 2024 itibarıyla tescil edildiği kaydedildi.

Aksigorta A.Ş.’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş., pay başına 1,5725 TL bedelle 400 milyon lira nominal değerli 629 milyon lira sermaye artırımına gitme kararını 04 Mart 2024’te aldığı anımsatıldı.

Söz konusu sermaye artırımı sonucunda şirketin sermaye payının yüzde 80’i Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.’ye, yüzde 20’si ise Aksigorta A.Ş.’ye ortak olarak gerçekleştiği vurgulandı.

Bu değişiklikle birlikte Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş., konsolidasyona tabi bağlı ortaklık statüsünü kazandı. Aynı zamanda, markalaşma çalışmaları kapsamında şirketin ticaret unvanı “MediSA Sigorta A.Ş.” olarak değiştirilerek 10 Haziran 2024 tarihinde tescil edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.