Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sabancı İştirakinin Hisselerine Yeni Hedef: 119,7 TL

Borsa İstanbul’da KORDS koduyla işlem gören Kordsa için hedef fiyat açıklandı. Ziraat Yatırım, şirketin bilançosunu değerlendirdi. İşte detaylar;
Sabancı İştirakinin Hisselerine Yeni Hedef: 119,7 TL
HABER GİRİŞ

2023 yılı finansal verilerini açıklayan Kordsa Teknik Tekstil A.Ş (KORDS) için rapor paylaşıldı. Ziraat Yatırım 22 Mart tarihinde paylaştığı analizinde Kordsa’nın finansal sonuçlarını değerlendirdi ve hedef fiyatını açıkladı.

Kordsa’nın 2023’ün son çeyreğindeki ana ortaklık net dönem karının 179,5 milyon TL olduğunu belirten Ziraat Yatırım, operasyonel performansın beklentilerin altında gerçekleştiğini aktardı.

Şirketin satış gelirlerinin son çeyrekte sadece yüzde 1,2 oranında büyüdüğü paylaşıldı. Endüstriyel iplik ve kord bezi gelirlerinin, lastik güçlendirme sektöründeki daralma ve Çinli üreticilerdeki stok fazlalığının getirdiği fiyat rekabeti ile birlikte yüzde 4 oranında düşerek 3,5 milyar TL’ye gerilediği kaydedildi.

Ziraat Yatırım, Kordsa’nın hedef hisse fiyatını 110,2 TL’den 119,7 TL’ye çıkardı ve önerisini “ekle” olarak korudu.

Ata Yatırım, 22 Mart’ta paylaştığı raporunda KORDS için hedef fiyatını 113,09 TL, tavsiyesini ise “tut” olarak korumuştu.

GCM Yatırım Banner

Sabancı İştirakinin Hisselerine Yeni Hedef: 119,7 TLKaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinin yüzde 0,2 düşüşle 9115 puanda seyrettiği süreçte KORDS yüzde 4,3 düşüşle 91,8 TL’ye geriledi. Haftalık yüzde 14,5 oranında değer kaybeden hissenin yıllık kazancı da sınırlı kaldı. Yıllık yüzde 31 oranında değer kazanan KORDS, tüm zamanların en yüksek seviyesini 11 Mart’ta 116,7 TL ile görmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.