Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sabancı Holding Hisseleri 12,14 TL ile Tüm Zamanların Zirvesine Çıktı

2021’in üçüncü çeyreğinde net dönem karını yıllık bazda %105 artıran Sabancı Holding’de hisseler tavan fiyatı gördü.
Sabancı Holding Hisseleri 12,14 TL ile Tüm Zamanların Zirvesine Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL) hisseleri 5 Kasım işlemlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hisseler güne artıda başladıktan sonra kazanç yönlü hareketini devam ettirdi. Yatırımcılar yıllık bazda artış gösteren çeyreklik sonuçları değerlendiriyor.

Sabancı Holding hisseleri saat 15.35 sularında 12,14 TL ile rekor seviyeye yükseldi.
Sabancı Holding Hisseleri %2,90 Arttı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri son kapanışını 11,74 liradan yaptı. Cuma gününe 11,9 seviyesinden başladı. Açılışla birlikte yönünü yukarı çevirerek, tavan fiyatı gördü. Günlük getirisi %3’e yaklaşan hisseler haftalık bazda %8 oranında değer kazandı.

Aylık dönemde 11,01 lira işleme alınan en düşük fiyat olurken, yatırımcısına getirisi %25’i geçti. Hisselerin yıllık değişimi ise %40 artışı işaret ediyor. Hisselerin yükselişini devam ettirmesi durumunda 12,26 direnci gündeme gelecek.

Şirket dün yayımladığı rapora göre yılın üçüncü çeyreğinde 7,855 milyon TL gelir, 5.507 milyon TL FAVÖK ve 3.392 milyon TL net kar bildirdi. Satış gelirinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %29 oranında artış oldu. 9 aylık ana ortaklık net dönem karı yıllık bazda %78,5 artarak 6.856 milyon liraya ulaştı.

Analistler açıklanan rakamların hisseleri destekleyeceğini aktardı. Ziraat Yatırım sabah analizinde “Üçüncü çeyrekte Çimento grubu karlılığı beklentilerden zayıf gelirken, Akbank’ın karlılığının beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi Holding’in konsolide karlılığını desteklemiştir.” denildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.