Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sabancı Holding Girişimcilerin Yanında! Milyonluk Destek

Ülkenin köklü şirketlerinden biri olan Sabancı Holding, 6 girişime milyonluk tohum yatırımı yapacak. Detaylar haberde...
Sabancı Holding Girişimcilerin Yanında! Milyonluk Destek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin önde gelen şirketi Sabancı Holding tarafından girişimcilik ve inovasyona katkı sunmak amacıyla hayata geçirilen “Sabancı ARF Almost Ready to Fly” programı kapsamında 6 girişime 39 milyon 650 bin TL’lik ek tohum yatırımı yapılacak.

Foreks’te yer alan haberde söz konusu program kapsamında tohum yatırımı almaya hak kazanan girişimler belli oldu. Buna göre Carbon Centrum, Inodash, Nanoterial, Rumitech, Text2Test, UptechLabs ek tohum yatırımına layık görüldü.

Sabancı ARF Almost Ready to Fly girişim hızlandırma programının ikinci döneminin tamamlanmasıyla, şirketin start-up ekosistemine yönelik toplam desteği de 140 milyon TL’yi buldu.

Girişimlere verilen destek tutarı ilk dönem 60 milyon TL, ikinci dönem 78 milyon 385 bin TL oldu.

Söz konusu program hakkında değerlendirmelerde bulunan Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı Gökhan Eyigün, temel amacın yeni, parlak fikirleri kanatlandırmak, onlara uçmayı öğrenecekleri bir ortam sunmak olduğunu dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Eyigün, sürdürülebilirlik ve dijital odaklı dönüşümün, farklı bir iş birliği kültürünü de zorunlu kıldığını belirtti.

Bu iş birliğinin sadece aynı ölçekteki kurumların bilgi paylaşımından, ticari ortaklığından ibaret olmadığını kaydetti.

Eyigün, şirketin söz konusu girişimlerde azınlık hissedarı olmasını şu şekilde açıkladı:

“ Bu girişimlere azınlık hissedarı olmamızın altında yatan neden ise bugünün iş kültürüne uygun olarak, bu şirketlerin girişimci ruhunu yaşatabilmeye devam etmek.”

Sabancı Holding yetkilisi Eyigün Her iki dönemdeki girişimcileri tebrik etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.