Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sabancı Holding Dev Birleşme Haberlerini Doğruladı

Sabancı Holding’in Exsa ile birleşme işlemlerinde sona geldiğine yönelik haberler kamuoyunun gündemine sunulduktan sonra KAP bildirimi ile sürece ilişkin bilgi verildi.
Sabancı Holding Dev Birleşme Haberlerini Doğruladı
HABER GİRİŞ

Tekstil sektöründe Sabancı şirketlerinin ihracat işlemlerinde öne çıkan Exsa A.Ş. ile birleşme işlemlerine ilişkin Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş’den açıklama geldi. Holdingin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinde paylaştığı açıklamada, Exsa ile birleşme işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

Açıklamada, Exsa’nın finansal varlıklarının yanı sıra Temsa Skoda Sabancı Ulaşım Araçları A.Ş.’nin sermaye payının yüzde 50’lik kısmı ile Temsa Motorlu Araçlar Pazarlama ve Dağıtım A.Ş. ve Exsa Gayrimenkul Proje Geliştirme A.Ş.’nin yüzde 100’lük kısmının Sabancı mülkiyetine geçtiği belirtildi.

Birleşmeyle birlikte Sabancı’nın 59.972.038,18 TL nominal değerde sermaye artırımında bulunduğu kaydedildi. Açıklamada, “Bu suretle ihraç olunacak paylar Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde gerekli olan yasal süreçlerin tamamlanmasını takiben Exsa’nın şirketimiz dışındaki diğer ortaklarına tahsis edilecektir” denildi.

Sabancı Holding Hisse 16.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Exsa ile birleşme işlemlerinin tamamlandığının açıklandığı günde Sabancı Holding hisseleri (SAHOL) son günlerdeki artış eğiliminin aksine düşüşte kayda geçti. Haftalık yüzde 10’un üzerinde prim kazanan hisseler bugünkü kapanışı yüzde 1 ekside 68,8 TL’den yaptı.

Kaynak: KAP

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın