Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RYSAS, CLEBI ve VKGYO’dan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören RYSAS, CLEBI ve VKGYO, güncel gelişmelerini paylaşarak hissedarlarını bilgilendirdi. İşte detaylar;
RYSAS, CLEBI ve VKGYO’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret (RYSAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yurt dışı ortaklık kuruluşuna yönelik bildirim paylaştı. Şirket yurt dışı faaliyetlerinin etkinliğinin ve ticaretinin artırılması amacıyla İtalya Milano’da sermayesinin tamamı Reysaş’a ait olmak üzere 10.000 euro sermayeli şirket kurulması için çalışmaların başlatılacağını duyurdu.

Şirketin hisselerinde de gün içinde ciddi seviyede bir artış görüldü. RYSAS, günlük yüzde 5,7 artışla kapanışını 26,6 TL’den yaptı.

Çelebi Hava Servisi

CLEBI koduyla işlem gören Çelebi Hava Servisi, Celebi Airport Services India Private Limited’in hizmet verdiği yeni havalimanlarında büyüme planları doğrultusunda yatırımların gerçekleştirilmesi ve artan faaliyetlerin finansmanı için sermaye artırımına karar verdi.

Şirket, ihtiyaç duyduğu 420.000.000 Hint Rupisi tutarındaki öz kaynağın Hindistan’da tabi olunan yasal mevzuat dahilinde primli sermaye artışı yapmak suretiyle karşılanmasına karar verdi.

CLEBI, günlük yüzde 1 artışla günü 503,6 TL’den kapattı.

GCM Yatırım Banner

Vakıf Gayrimenkul

KAP üzerinden açıklama yapan Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (VKGYO), İstanbul Sancaktape Abdurrahmangazi Mahallesi’nde 6770 Ada 2 Parsel sayılı arsa üzerinde geliştirilmekte olan 58.133,42 metrekare kapalı inşaat alanına ait Sancaktepe Karma Projesi’nin inşaat yapı ruhsatının alındığını duyurdu.

VKGYO, günlük yüzde 0,3 yükselişle günü 3,7 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.