Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’ya Olan Doğal Gaz Borcu Arttı mı? BOTAŞ Açıkladı

Türkiye'nin Rusya'ya olan doğal gaz borcu ile ilgili ortaya atılan iddialara BOTAŞ'tan yazılı açıklama geldi. Detaylar haberde...
Rusya’ya Olan Doğal Gaz Borcu Arttı mı? BOTAŞ Açıkladı
HABER GİRİŞ

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), Türkiye’nin Rusya’ya olan doğal gaz borcu ile ilgili oraya atılan iddialar hakkında açıklamada bulundu.

BOTAŞ, X sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada Türkiye’nin, Rusya’ya olan doğal gaz borcunun 27,5 milyar dolar düzeyine çıktığı ve bu borcun yapılandırılması için müzakereler yürütüldüğü yönündeki asılsız ve mesnetsiz iddiaların yer aldığını bildirdi.

Söz konusu iddialardan dolayı kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacının hasıl olunduğu vurgulandı. Enerjide merkez ülke olma yolunda dev yatırımların, dünya gündemine oturan ihracat anlaşmalarının hayata geçirildiği bugünlerde, ülkenin enerjide yüz akı ve amiral gemisi niteliğindeki BOTAŞ’ın, asılsız iddialar ile gündeme getirilmesinin son derece manidar ve maksatlı olduğu bildirildi.

BOTAŞ tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Art niyetli ve farklı odaklara hizmet etmek için yapılan bu asılsız haber ve iddialara milletimizin itibar etmemesini ve tüm yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.