Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’dan Ukrayna’ya Hak İhlali Suçlaması!

Rusya Federasyonu İnsan Hakları Komiseri'nin yıllık raporunda, Ukrayna’dan gelen mülteciler ve yapılan çalışmalara yer verildi.
Rusya’dan Ukrayna’ya Hak İhlali Suçlaması!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın İnsan Hakları Komiseri Tatyana Moskalkova ile görüştü. Vladimir Vladimirovich Federal Anayasa Yasası uyarınca hazırlanan yıllık raporu Putin’e sunan Moskalkova, 24 saat açık bir yardım hattı kurduklarını, bu uygulamaları hızlı bir şekilde kontrol etmek için bir grup, bir İnternet alımı, video konferans araçları oluşturduklarını anlattı.

Bu uygulamaların Ukrayna’da özel bir askeri operasyonun yürütüldüğü koşullarda, 1 milyon 400 bin mülteci ile benzeri görülmemiş yaptırımlar ve Rus düşmanlığı karşısında faydalı olacağını ifade etti.

2021 yılında 59,5 bin başvuru aldıklarını, 2253 şikayette vatandaşların haklarının ihlal edildiğinin doğrulandığını belirterek “390’dan fazla hükümlü ve sanık, başta tıbbi konularda olmak üzere, şartlı tahliyenin reddine ilişkin hukuka aykırı kararların kaldırılması, hukuka aykırı tedbir ve yöntemlerin kullanılması konularında yardımlarımızla haklarını geri alabilmiştir.” şeklinde konuştu.

Çalışma boyunca önemli sayıda insana iş sorunları konusunda yardım edildiğini, pandemi sırasında bazı şirketlerin iflas etmesi sonucu, ödenemeyen ücretlerin ödendiğini açıkladı.

1.500 çalışanın 39 milyon ruble tutarındaki gecikmiş maaşlarını ödemesine yardımcı olduklarını, yaklaşık beş bin vatandaşın konut satın almak veya bir ev inşa etmek için sosyal ödeme alma fırsatı bulduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Rusya, Ukrayna’daki Vatandaşlarından 3 Bin Başvuru Aldı

Baykal Gölü topraklarında yaşayan 4.200 kişinin konut satın alma ve anavatanlarına dönme, 227 kişinin sosyal alanda haklarını geri alma fırsatı bulduğunu anlattı.

İnsan Hakları Komiseri Enstitüsü’nün Konstantin Yaroshenko ve Oleg Nikitin’in Amerikan hapishanelerinden serbest bırakılmasıyla da ilgilendiğini belirten Moskalkova, Putin’e bu vatandaşların geri dönüşü için verdiği mücadeleden dolayı teşekkür etti.

Ukrayna’dan gelen mülteciler konusunda Savunma Bakanlığı ve Acil Durumlar Bakanlığı ile yakın bir şekilde çalıştıklarını, 24 Şubat’tan bu yana Ukrayna makamları tarafından ihlal edilen vatandaşların, kişilerin ve askeri personelin haklarını ve meşru çıkarlarını savunmak için üç binden fazla başvuru alındığını sözlerine ekledi. Savunma Bakanlığı sayesinde ihlal edilen hakların geri kazanılması için önlemler alındığını söyledi.

Açıklamasının devamında “Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin şimdiye kadar Rus savaş esirlerimizi ziyaretimiz hakkında bize bir kez bile bilgi vermemiş olmasının büyük endişe kaynağı olduğunu söylemeden edemeyeceğim.” ifadesine de yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.