Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin’den Batı’ya Tehdit: Ukrayna’yı Daha Sert Vururuz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'ya yardım eden Batılı ülkeleri tehdit etti. Detaylar haberde...
Putin’den Batı’ya Tehdit: Ukrayna’yı Daha Sert Vururuz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın ortasında liderlerden yeni adımlar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna için 700 milyon dolarlık yardım paketin onaylamış ve yeni silahlar vereceklerini açıklamıştı.

Bu gelişmenin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı ülkeleri yeni saldırılar ile tehdit etti. Başkan Vladimir Putin, Batı’yı ABD’nin Ukrayna’ya daha uzun menzilli füze tedarik etmeye başlaması halinde Rusya’nın yeni hedefler vuracağı konusunda uyardı.

Rusya Devlet Televizyonu Rossiya-1’e verdiği röportajda Putin, “Bu füzeler tedarik edilirse, henüz vurmadığımız hedefleri vuracağız” diye konuştu.

Putin, Batılı ülkeler Ukrayna’ya daha uzun menzilli füzeler sağlamaya başlarsa Rusya’nın izlemeyi planladığı hedeflerin adını vermedi. Batı’nın Ukrayna’ya silah tedariki konusundaki adımlarının savaşı uzatmak için atıldığını belirtti.

Ukrayna Uzun Menzilli Silah Arıyor

Ukrayna, Rus kuvvetlerinin gerisindeki asker ve silah stoklarını vurmak için M270 ve M142 HIMARS gibi Çoklu Roket Fırlatma Sistemleri (MLRS) arıyor. ABD Başkanı Joe Biden, Kiev’den Rusya içindeki hedefleri vurmak için kullanmayacağına dair güvence aldıktan sonra Ukrayna’ya hassas HIMARS roket sistemleri vermeyi planlıyor.

GCM Yatırım Banner

Rus yetkililer, ABD’nin Ukrayna’ya gelişmiş roket sistemleri tedarik etme kararının çatışmayı daha da kötüleştirebileceği konusunda uyarmış olsa da, Putin bunun savaş alanında herhangi bir temel değişiklik getirmeyeceğini söyledi.

Batılı ülkeler ise Ukrayna’ya yönelik silah yardımını sürdürmeye kararlı görünüyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’den sonra Almanya da Ukrayna’ya silah yardımı yapacağını açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.