Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’dan Türkiye’ye İkinci Nükleer Santral Önerisi!

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nden sonra Rusya'dan ikinci nükleer santral önerisi geldi. Türk yetkilileri öneriyi detaylı bir şekilde incelemeye başladı.
Rusya’dan Türkiye’ye İkinci Nükleer Santral Önerisi!
Yorum

Türkiye ve Rusya’nın iş birliği ile Akkuyu Nükleer Güç Santrali Nisan ayında açılmıştı. 60 sene boyunca kesintisiz hizmet verecek santral Türkiye ekonomisine 50 milyar dolarlık katkı sağlayacak. Hal böyle olunca Rusya’dan, Türkiye’ye ikinci nükleer santral inşaatı ile ilgili öneri geldi.

Ankara’dan diplomatik bir kaynak Sputnik’e konuya yönelik açıklamada bulundu.

İsmi açıklanmayan kaynak Türkiye’nin, Rusya’nın ülkede gaz dağıtım merkezi ve ikinci nükleer santral inşaatı ile ilgili önerilerini detaylı bir şekilde incelendiğini belirtti.

Değerlendirmede bulunan yetkili şu anda tüm bu önerileri detaylı bir şekilde incelediklerini ve görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Yıl sonuna kadar net bir eylem planının olacağını düşündüğünü aktardı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde Türkiye’de doğalgaz dağıtım merkezinin kurulması ile ilgili görüşmelerin yakında tamamlanmasını beklediğini söylemişti.

Bunun yanında görüşmede Erdoğan, Sinop’ta ikinci nükleer santral inşaatının ele alındığını açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu