Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’dan Başkan Biden Dahil Bine Yakın ABD Vatandaşına Yasak!

Biden, bugün Ukrayna’ya yönelik yardım için yasayı imzalarken Rusya da 1000’e yakın ABD vatandaşının ülkeye girişini yasakladı.
Rusya’dan Başkan Biden Dahil Bine Yakın ABD Vatandaşına Yasak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya’nın Ukrayna işgali dördüncü ayına yaklaşırken ABD Başkanı Joe Biden, Kiev’e yönelik 40 milyar dolarlık yardım için bugün yasa imzaladı.

Rusya’dan da ABD’ye yönelik yaptırım geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 963 ABD vatandaşının Rusya’ya girişi kalıcı olarak yasaklandı.

Yasaklanan isimler arasında ABD Başkanı Joe Biden ile akrabaları da yer aldı.

Bakanlık yaptığı açıklamada önlemlerin ABD tarafından Rusya’ya karşı sürekli yaptırım uygulanmasına karşı önlem olarak ve Rusya’nın ulusal kara listesine dahil olan kişiler hakkındaki soruşturmalara yanıt olarak alındığını söyledi.

Bakanlık, aynı zamanda listenin Rus düşmanlığını körükleyen ve onlara hizmet edenleri içerdiğini, “Rusya’nın her zaman saygı duyduğu” sıradan Amerikan vatandaşlarını içermediğini kaydetti.

“Washington’un ABD’nin kendisine geri tepen plan oluşturan düşmanca eylemleri uygun bir yanıtla daha fazla karşılanacaktır.” denildi.

GCM Yatırım Banner

Rusya’nın misilleme yaptırımlarının zorlandığını belirten açıklama, dünyanın geri kalanını neo-sömürgeci kurallara dayalı dünya düzenine itmeye çalışan iktidardaki Amerikan rejimine baskı yapmayı amaçladığını aktardı.

Bununla birlikte bakanlık, Rusya’nın çatışma aramadığını ve karşılıklı saygı çerçevesinde diyaloğa açık olduğunu yineledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.