Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden Ukrayna’ya 40 Milyar Dolar Yardım için İmzayı Attı

Joe Biden, başkan olarak Asya’ya ilk ziyaretinde Ukrayna'ya 40 milyar dolarlık yardım için yasa imzaladı. İşte detaylar;
Biden Ukrayna’ya 40 Milyar Dolar Yardım için İmzayı Attı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın Ukrayna işgali dördüncü ayına yaklaşırken ABD’den yeni destek geldi. ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya 40 milyar dolarlık yardım için yasa imzaladı.

Kongre tarafından geçen hafta iki partinin de desteğiyle onaylanan yasa, savaşın geleceğine dair belirsizliğin olduğu bir zamanda ABD’nin Ukrayna’ya olan bağlılığını derinleştirdi.

Fon, Eylül ayına kadar Ukrayna’yı desteklemeyi amaçlarken 13,6 milyar dolar sağlayan daha önceki bir ABD paketini gölgede bıraktı.

Verilen bilgilere göre yeni mevzuat, Rusya’nın ilerlemesini önlemek için kullanılan gelişmiş silahların istikrarlı akışını sağlayarak 20 milyar dolarlık askeri yardım sağlayacak.

Bununla birlikte 8 milyar dolarlık genel ekonomik destek ve Ukrayna tarımının çöküşünden kaynaklanabilecek küresel gıda kıtlığını gidermek için 5 milyar dolarlık fon sağlanacak.

Mültecilere yardım etmek için de 1 milyar dolardan fazla para ayrılacak. Biden, tedbiri olağandışı koşullar altında imzaladı. Bir Beyaz Saray yetkilisine göre, Asya gezisinin ortasında olduğu için ABD’li bir yetkili, Biden’ın imzalaması için Seul’e ticari bir uçuşta tasarının bir kopyasını getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu