Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya: Ukrayna’daki Hedeflere Askeri Yolla Ulaşılabilir

Kremlin Sözcüsü Peskov, Ukrayna meselesinde sürecin barışçıl bir rotaya geçmesi için herhangi bir ön koşulun olmadığına dikkat çekti. İşte detaylar;
Rusya: Ukrayna’daki Hedeflere Askeri Yolla Ulaşılabilir
HABER GİRİŞ

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov bugün yaptığı açıklamayla Ukrayna’daki şu andaki hedeflerine ancak askeri yollarla ulaşılabileceğini bildirdi. Peskov, Rusya için mutlak önceliğin belirlenen hedeflere ulaşmak oluğunu ve bu doğrultuda devam edileceğini kaydetti.

Söz konusu hedeflere şu anca ancak askeri yollarla ulaşılabileceğini savunan Peskov, Ukrayna’daki durumun barışçıl bir rotaya geçmesi için ön koşulun oluşmadığını vurguladı.

Rus haber ajansı TASS, Eski Münih Güvenlik Konferansı Başkanı ve emekli Büyükelçi Wolfgang Ischinger’in Batı’nın Ukrayna’da bir barış sürecini düşünmesi ve bir temas grubu oluşturması yönündeki sözlerini hatırlattı.

Ischinger’in düşüncelerine karşı çıkan Peskov, bu yöndeki önerilerin Batı ülkeleri için doğru olduğuna inanmadığına dikkat çekti.

Barışçıl Yola Geçilmesi için Gerekli Koşullar Yok

Ukrayna meselesinin çözülmesinde barışçıl yola geçilmesi için gerekli koşulların oluşmadığına işaret eden Peskov, önceliğin belirlenen hedeflere ulaşılması olduğunu paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Ischinger, Batı’nın Ukrayna’yı Rusya ile müzakere etmeye zorlamaması gerektiğini savunarak barış sürecinin nasıl olabileceğini şimdiden düşünmesi gerektiğini belirtmişti.

Uygun bir zamanda olası müzakerelerde rol oynayabilecek bir arabuluculuk grubu oluşturulmasını gerektiğini öneren Ischinger, grubunsa Birleşik Krallık, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa’dan oluşması gerektiğini vurgulamıştı.

Söz konusu grup için ikincil adayları da listeleyen Ischinger, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), NATO ve bir dizi ülkeyi sıralamıştı. Arabuluculuk grubunun temsilcilerininse dışişleri bakanları düzeyinde bir araya gelmesi gerektiğini öne sürmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın