Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Savaş Kartını Açtı: Batı’nın Silahına göre Karşılık Verilecek

Savaşla geçen bir yılda Ukrayna’nın her hamlesine misliyle karşılık veren Rusya, ikinci yıla girilirken de geri adım atmadı. Kremlin, Kiev’e gönderilen silahlara göre karşılık vereceğini duyurdu.
Rusya Savaş Kartını Açtı: Batı’nın Silahına göre Karşılık Verilecek
Yorum

Rusya-Ukrayna savaşında bir yıl geride kaldı. Kremlin ile Kiev’in ilerleyen günlerde başvuracakları hamleler merak konusu olurken, Rusya tarafından dikkat çeken çıkışlar sürdü.

Savaşın ilk gününden itibaren nükleer tehditlerini sürdüren Rusya, Ukrayna’nın yöneleceği silahlara göre adım atacağı mesajını verdi.

Rossiya-24 televizyonuna konuşan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna’daki sınırlarının, Batı’nın askeri desteğine göre şekilleneceği yönünde göndermede bulundu.

Ukrayna, Kırım’ı geri alana kadar Rus işgaline direnmeye kararlı olduğu mesajını verirken, Şoygu, nereye kadar gidecekleri sorusuna, “Bu, Ukrayna’ya nasıl silahların gönderileceğine bağlı olarak değişir” şeklinde cevap verdi.

En başından beri Batı’nın Ukrayna’ya sağladığı askeri destekten rahatsız olan Rusya’nın tutumunu sürdürdüğüne ve savaşı şekillendirecek olan olgunun, destek adı altında verilen silahlara göre belirleneceğine vurgu yaptı.

Şoygu, konuşmasında ülkesinin sınırlarını güvende tutmak adına misillemelere başvuracakları imasında da bulunarak, Ukrayna’ya gönderilen her uzun menzilli silahın geri püskürtüleceğini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu