Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Para Transferinde KwikPay’e Geçiş Yaptı

Ekonomik yaptırımlarla karşı karşıya kalan Rusya, uluslararası para transferleri için yeni bir uygulamayı kullanıma sürdü.
Rusya Para Transferinde KwikPay’e Geçiş Yaptı
Yorum

Avrupa Birliği’nin (AB) yaptırımlarını delmek için yeni ödeme sistemleri geliştiren Rusya, para transferi için çeşitli seçenekler oluşturmaya devam ediyor. Ağustos ayının başında gündeme gelen haberlerde Türkiye’de yapılacak ödemelerde Rus ödeme sistemine alternatif olarak kullanılacak Troy’un hayata geçirileceği duyurulduktan sonra yeni bir gelişme yaşandı.

Rusya’nın yurt dışı para transferinde KwikPay adlı ödeme sistemi geliştirdiği ve kullanıma başlandığı öğrenildi.

KwikPay üzerinden Türkiye dahil 37 ülkeye Rusya’dan para transferinin yapılabildiği kaydedildi. Son gelişmelerde KwikPay’in resmi kaydı Rusya Merkez Bankası’na yapıldı.

25 Ağustos’ta gerçekleştirilen resmi kayıt işlemleri sonrasında para transferinin yapılacağı ülkeler şöyle sıralandı:

Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Kıbrıs, Çek, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova, Moğolistan, Hollanda, Filipinler, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, Tacikistan, Türkiye, Özbekistan, Vietnam.

KwikPay’in AppStore ve GoogPlay üzerinden indirilebildiği, para transferlerinde komisyon alınmadığı ve uygun kur imkanı ile transfer sağlanabildiği öğrenildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu