Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya iPhone Marka Telefonları Ülkede Yasakladı

ABD ve Çin arasında geçen teknoloji savaşına Rusya da dahil oldu. Moskova, hükümet çalışanlarının iPhone marka telefon kullanmasını yasaklama kararı aldı.
Rusya iPhone Marka Telefonları Ülkede Yasakladı
Yorum

Batı ile soğuk savaş halinde olan Rusya, Avrupa Birliği (AB) ve ABD’nin kendisine uyguladığı yaptırımlar için misilleme yoluna gitmeye devam ediyor. Moskova’nın son hamlesinde, ABD’nin Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok için aldığı ambargo kararının benzerini Amerika’nın lider telefon markası iPhone için aldığı öğrenildi.

Rusya merkezli Kommersant gazetesinin, “İstenmeyen iletişim” başlığıyla paylaştığı haberde, Kremlin’in hükümet çalışanları ile siyasi yetkililerine iPhone marka telefonları yasakladığı söylendi.

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple ürünlerinin saf dışı bırakılması için devlet kurumlarında çalışanlara talimat verildiği açıklandı.

Yasağın 1 Nisan Cumartesi günü başlayacağı aktarıldı. Yasak kararı için güvenlik gerekçeleri öne sürüldü.

Apple ürünlerinin Batılı istihbarat teşkilatlarına karşı savunmasız yapıda olduğu ve söz konusu talimatı Rusya Devlet Başkanlığı İdaresi Başkan Yardımcısı Sergey Kiriyenko’nun verdiği söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu