Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya ile Ukrayna Arasında Nükleer Kriz

Ukrayna’ya kendini savunabilmesi için destek veren Polonya’ya Rusya’nın yanıtı sert oldu. Detaylar haberde;
Rusya ile Ukrayna Arasında Nükleer Kriz
HABER GİRİŞ

Rusya, Polonya eski Savunma ve Dışişleri Bakanı Radoslaw Sikorski’nin Ukrayna’ya nükleer silah temini çağrılarına tepki gösterdi.

Şu an Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekilliğini yürüten Radoslaw Sikorski’nin Ukrayna’ya nükleer silah yardımı önerisine ilk yanıt Rusya Devlet Duma Sözcüsü Vyacheslav Volodin’den geldi.

Volodin: “Nükleer Çatışmayı Kışkırtmak Bir Delilik”

Volodin, Ukrayna’ya yapılacak nükleer silah yardımının Avrupa’da nükleer bir krizi ve çatışmayı körüklemek anlamına geldiğini söyledi. Ayrıca bunun delilikten başka bir şey olmadığını savundu.

Volodin, Sikorski’nin fikirlerine bir sosyal medya gönderisinden yanıt verdi.

Sikorski düşüncesindeki milletvekilleriyle Avrupa toplumunun bugünleri bile arayacağını belirtti. Enerji krizi, yüksek enflasyon, mülteci gibi tüm ülkeleri etkileyen sorunların çok daha ciddilerinin yaşanacağını ekledi.

GCM Yatırım Banner

Volodin düşüncesini şu sözlerle açıkladı:

“Avrupa’nın ortasında nükleer bir krizin oluşmasına zemin hazırlayan Sikorski, ne yazık ki ne Ukrayna ne Polonya’nın geleceğini düşünüyor. Fikirleri hayata geçirilirse tüm Avrupa ile birlikte bu ülkeler de yok olacaktır.”

Oldukça keskin ifadeler kullanmasıyla dikkat çeken Volodin sözlerine, Sikorski’nin bir psikiyatrist tarafından muayeneye ihtiyacı olduğunu söyleyerek son verdi.

Sikorski Nükleer Silah Desteğini Savunuyor

Radoslaw Sikorski, Ukrayna’da yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtirken son sosyal medya gönderisinde Volodin’i hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

“1994’te nükleer potansiyelinden vazgeçtiği anlaşmayla Ukrayna sınırlarına saygı göstereceğine söz verdiniz. Şimdi onu sömürgeleştiriyorsunuz ve nükleer silahlarınızla hem Ukrayna’yı hem de NATO’yu tehdit ediyorsunuz. Bunları kullanırsanız, seçeneklerimizin de olduğunu bilmenizi istiyoruz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın