Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya İddia Etti: Pentagon Putin’i Yok Etmekle Tehdit Ediyor

Sergey Lavrov, Ukrayna hükümeti Rusya’nın güvenlikle ilgili taleplerini yerine getirirse askeri operasyonun sona erebileceğini açıkladı. İşte detaylar;
Rusya İddia Etti: Pentagon Putin’i Yok Etmekle Tehdit Ediyor
HABER GİRİŞ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna hükümetinin Rusya’nın güvenlikle ilgili taleplerini yerine getirmesi halinde askeri operasyonun sonlandırılabileceğini söyledi. Ancak söz konusu sorun Ukrayna’nın iradesiyle çözülmediği durumunda bunu Rus ordusunun yapacağını açıkladı.

ABD’de yayımlanan Newsweek adlı dergi, Rusya’nın nükleer silah kullanmasına Washington’un vereceği olası tepkileri listeledi. Tepkilerden birisinin, Kremlin’e lideri yok etme saldırısı düzenlenmek olduğu dikkat çekti.

ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) söz konusu planlarını yorumlayan Lavrov, Pentagon’daki bazı yetkililerin Kremlin’e lideri yok etme saldırısı düzenleme tehdidini fiilen yönelttiklerini öne sürdü.

Aslında denilmek istenen tehdidinse Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in fiziksel olarak ortadan kaldırılmasının olduğunu iddia etti. Bu tür fikirleri ortaya atan kişilerin söz konusu planların olası sonuçlarını düşünmesi gerektiğini söyleyerek uyarıda bulundu.

ABD ve NATO Müttefikleri Moskova’ya Karşı Zafer Kazanmak İstiyor

Lavrov açıklamasında, ABD ve NATO’lu müttefiklerin Rusya’yı yok etmek için muharebe sahasında Moskova’ya karşı zafer kazanmak istediklerine dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Kolektif Batı’nın ve kontrolündeki Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenski’nin eylemlerinin Ukrayna krizinin küresel nitelikte olduğunu doğruladığına işaret etti.

ABD ve NATO’lu müttefiklerin stratejik amacının Rusya’yı zayıflatıp yok etme mekanizması olarak muharebe sahasında Rusya’ya karşı zafer kazanmak olduğunu belirtti. Bunun artık bir sır olmadığını ve bu amaca ulaşmak uğruna birçok şeye hazır olunduğunu kaydetti.

Ya Güzellikle Çözülecek Ya Da Rusya Ordusu Çözecek

ABD’nin Rusya ile Avrupa arasındaki geleneksel bağları kopararak Avrupalıları kendisine daha fazla bağlamayı öngören önemli jeopolitik görevini de yerine getirdiğini bildirdi.

Lavrov, “Yapılması gereken şey basit. Bunu ya kendiliklerinden güzellikle yaparlar ya da bu meseleyi Rusya ordusu çözer.” diyerek Ukrayna’ya atıfta bulundu.

Ukrayna’da sürdürülen askeri operasyona değinen Lavrov, Ukrayna hükümetinin Rusya’nın güvenlikle ilgili taleplerini yerine getirmesi halinde sona erebileceğini paylaştı. Ancak bahsi geçen sorunu Kiev’in kendi iradesiyle çözmemesi durumunda bunu Rusya ordusunun yapacağını iletti.

Ukrayna rejiminin denetiminde olan toprakların militarizm ve siyasi ideolojiden arındırılarak buradan Rusya’nın yeni toprakları dahil ülkelerine yönelik güvenlik tehditlerinin ortadan kaldırılması teklifinde bulundu.

Ayrıca Lavrov, “Çatışmaların süresine gelince, top Ukrayna rejiminin ve onun arkasında duran Washington’ın sahasında. Bu manasız direnişlerini her an durdurabilirler.” diyerek dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın