Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Duyurdu: Deniz Ürünlerinde Tayland ile İş Birliği!

Rusya tarafından gelen habere göre Tayland ile değerli deniz ürünleri üretimini artırmak için toplantı yapıldı. İşte toplantının sonuçları;
Rusya Duyurdu: Deniz Ürünlerinde Tayland ile İş Birliği!
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Federal Balıkçılık Ajansı bugün yaptığı açıklamada, Rusya ve Tayland’ın ülkelerindeki değerli deniz ürünleri üretimini artırmak için iş birliği yapmayı kabul ettiğini söyledi.

Ajans, toplam değerli deniz mahsulü ekim hacminin 2016’da 7 bin 700 ton olduğunu, bu miktarın 2021’de 58 bin 700 tona çıktığını belirtti.

Açıklamada Federal Balıkçılık Ajansı ve Tayland Balıkçılık Dairesi temsilcilerinin video konferans yoluyla toplantı yaptığı ve iki ülkenin değerli deniz ürünleri üretimini geliştirmek için anlaştığı bildirildi.

Taylandlı uzmanların bir düzine deniz hidrobiyontunun yetiştirilmesinde otuz yıldan fazla deneyime sahip olduğu ifade edilen açıklamada, ülkenin Rusya’nın bu alandaki deneyimine de büyük ilgi gösterdiği vurgulandı.

Federal Balıkçılık Ajansı deniz ürünleri yetiştirme konusundaki çalışmaların sonuçlarını paylaşarak, son beş yılda Rusya’nın değerli hidrobiyontların üretimini 7,5 kat kademeli olarak artırdığına dikkat çekti.

Değerli deniz ürünleri toplam ekim hacminin 2016 yılında 7 bin 700 ton olduğunu ileten Ajans, bu miktarın 2021’de 58 bin 700 tona ulaştığının bilgisini verdi. Bu miktarın toplam deniz ürünleri üretiminin yüzde 20’sine karşılık geldiği ve toplam miktarında 356 bin 600 ton olduğu eklendi.

Rusya’da ticari su ürünleri üretim hacmi 2022 yılının ikinci çeyreğinin sonuçları 2021 yılının aynı dönemine göre yüzde 2,2 artarak 215 bin 600 tona ulaştı.

Değerli sucul organizmaların üretiminin ise aynı dönemde yüzde 8,5 artarak 35 bin 600 tona ulaştığı kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu