Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya: Bucha’daki Durum Batılılar için Sergilenen Bir Performans

Rusya’nın iddia edilen Bucha katliamının yankıları sürüyor. ABD ve müttefikleri Rusya’ya daha fazla yaptırım hazırlığındayken Kremlin’den açıklama geldi.
Rusya: Bucha’daki Durum Batılılar için Sergilenen Bir Performans
Yorum

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, dün yaptığı açıklamada hedeflerine henüz ulaşamayan Rusya için yeni yaptırımların duyurulacağını belirtirken Bucha’da sivillerin öldürülmesini savaş suçu olarak gösterdi.

Rusya Devlet Duma Sözcüsü Vyacheslav Volodin, bugün konuyla ilgili olarak Ukrayna Bucha’daki durumu Batılı seyirci için sahnelenen bir performans olarak nitelendirdi.

Rusya Duma Başkanı Volodin, Batı’nın Bucha’yı Rusya’yı itibarsızlaştırmak için sahnelediğini dile getirdi. Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre Ukrayna’nın Bucha kasabasındaki sivil ölümlerinin Batı’nın Rusya’yı itibarsızlaştırmaya yönelik aldatıcı bir girişiminin parçası olduğunu söyledi.

“Bucha’daki durum Rusya’nın itibarını sarsmayı amaçlayan bir provokasyon. Senarist ve yönetmenler Washington ve Brüksel, oyuncular ise Kiev. Gerçek yok, sadece yalanlar.” dedi.

Rus birlikleri geçen hafta Ukrayna’nın başkenti Kiev çevresindeki kasaba ve köylerden çekildiğinden beri, Ukrayna birlikleri gazetecilere Rus kuvvetleri tarafından öldürülen siviller olduğunu söyledikleri cesetleri, yıkılan evleri ve yanmış arabaları gösteriyor.

Ukraynalı yetkililer, Bucha’daki katliamın kasıtlı olduğunu belirterek Rusların, mümkün olduğu kadar çok Ukraynalıyı ortadan kaldırmayı hedeflediğini iddia ediyor.
Rusya ise sivillerin öldürüldüğü yönünde iddiaları reddederek bunları provokasyon olarak nitelendiriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu