Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya: BM Ukrayna Savaşıyla İlgili Sahte Haber Kullanıyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zakharova, BM’yi insan haklarıyla ilgili açıklamalarında tarafsızlık ve doğruluğa çağırdı.
Rusya: BM Ukrayna Savaşıyla İlgili Sahte Haber Kullanıyor
HABER GİRİŞ

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet’in Ukrayna savaşı hakkındaki yorumlarını değerlendirdi. Bachelet’in savaş suçlarına ilişkin tutumunu desteklemek için sahte haberler kullandığını iddia etti.

“Batı ülkelerinin politize açıklamaları doğrultusunda ülkemize yönelik bir açıklamada mesnetsiz, suçlayıcı bir eğilim görüyoruz.” diyen Zakharova, bunların Rusya tarafından sunulan çürütülemez gerçeklere ve kanıtlara dayanarak, durumu bağımsız ve mantıklı bir şekilde kavrayabilecek ve analiz edebilecek şeyler olmadığını söyledi.

Batılı ülkelerin spekülasyonları, sahte haberleri, sahne performanslarını, yaptıkları açıklamaları desteklemek için kullandıklarını ifade etti.

BM üst düzey yetkilisinin yaptığı açıklamalara ilişkin olarak, “BM sekreterliği ve küresel örgütün tüm çalışanları tarafından takip edilmesi gereken nesnellik ve tarafsızlık standartlarından uzaktır.” şeklinde yorum yaptı.

Bachelet’in ifadesinde, Ukraynalı askerlerin ve milliyetçilerin kendi sivil halkları ile ilgili olarak işledikleri suçlardan nadiren bahsettiğini söyledi. Bachelet ve sekreteryasını çalışmalarında yalnızca doğrulanmış bilgilerle yönlendirilmeye davet etti.

GCM Yatırım Banner

Sözlerine “Bachelet’i ve başkanlığını yaptığı direktörü, çalışmalarında objektiflik ve tarafsızlık ilkelerine göre hareket etmeye, vardığı sonuç ve değerlendirmeleri yalnızca kapsamlı bir şekilde yapmalarına çağırıyoruz.” şeklinde devam etti.

Bu arada Rus Bakanlık sözcüsü, Ukrayna’nın müzakerelerdeki tavrının hayal kırıklığı yaratsa da görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.