Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Biden’ın Sağlından Şüphe Ediyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, ABD Başkanı Biden’ın bir makalesine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Detaylar haberin içerisinde;
Rusya Biden’ın Sağlından Şüphe Ediyor
HABER GİRİŞ

ABD Başkanı Joe Biden’ın The Washington Post gazetesi için kaleme aldığı Orta Doğu ve Ukrayna ihtilaflarının ABD tarafında ilerlemeye yol açacağına ilişkin makalesine Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova’dan açıklama geldi.

Telegram kanalı üzerinden yazıyı yorumlayan Zaharova, Biden’ın sağlığından şüphe ettiğini belirtti. Biden’ın makalesini okuduğunu dile getirerek, makaleyle ilgili analizleri değil yazarın test sonuçlarını beklemek ister bir durumda olduğunu söyleyerek dikkat çekti.

Makaleyi, “Absürt bir saçmalık dizini” olarak nitelendiren Zaharova, Amerikan liderinin sağlığından şüphe ettiğini ve sağlık testlerine girmesini söyleyerek öneride bulundu.

Makalesinde İsrail’e desteğini yineleyen Biden, Gazze ve Batı Şeria’nın Filistin yönetimi kontrolünde olması gerektiğini söylemişti.

Savaşa yönelik herkesin iki devletli bir çözüm için çalıştığını belirten Biden, İsrail liderlerine Batı Şeria’da Filistinlilere yönelik aşırı şiddetin durdurulması ve şiddeti uygulayanların hesap vermesi için ısrarcı olduğunu kaydetmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

ABD’nin Batı Şeria’da sivillere saldıran aşırılıkçılara karşı vize yasağı getirilmesi dahil olmak üzere kendi adımlarını atmaya hazır olduğunu söyleyerek de dikkat çekmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.