Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya 2024 Tarım İhracatında Hedef Büyüttüğünü Duyurdu

Rusya Tarım Bakanı Patrushev, 2024 yılında 45 milyar dolarlık tarım ürünü ihraç etmeyi planladıklarını duyurdu. Detaylar haberde;
Rusya 2024 Tarım İhracatında Hedef Büyüttüğünü Duyurdu
Son Güncelleme: 

Rusya Tarım Bakanı Dmitry Patrushev, Çarşamba günü Devlet Duma’sında hükümet saatinde yaptığı yaptığı açıklamada, Rusya’nın 2024 yılında 45 milyar dolarlık tarım ürünü ihraç etmeyi planladığını duyurdu.

Açıklamasında “Planımız, 2024 yılında 45 milyar dolar tarım ürünü ihraç etmek. Bunu gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

“İhracat Geliri Beklentilerin Üzerine Çıktı”

2023 yılının başından bugüne kadar ihracat gelirinin 31.3 milyar dolar olduğu bilgisini verdi.

Ortaya çıkan ihracat gelirinin planlanandan daha yüksek seviyede olduğunu söylerken daha önce beklenen rakamın mevcut tarih itibariyle yaklaşık 28 milyar dolar olduğunu ifade etti.

Rus tarım ürünlerinin 158 ülkeye tedarik edildiğini ve ürünler için ek ülkeler, ek pazarlar açma hedefiyle düzenli olarak çalışmaya devam ettiklerinin altını çizdi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

“Kısıtlayıcı Tedbirler Bizi Etkiliyor”

Patrushev, milletvekillerinin Rusya karşıtı yaptırım koşullarında ihracatı artırma planlarının nasıl uygulanacağına ilişkin bir sorusunu yanıtlarken şunları söyledi:

“Evet, sevkiyatlarımız dost olmayan ülkelerin uyguladığı kısıtlayıcı tedbirlerden etkileniyor. Bununla birlikte ihracat hacmimiz artıyor. Umarım bu eğilim devam eder.”

Rusya, 2022 yılında 41.6 milyar dolarlık tarım ürünü ihraç etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu