Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Yetkili Zabotkin’den Rubleye Yönelik Açıklama

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Aleksey Zabotkin, Rus rublesindeki değer kaybının tehlike yaratmayacağını söyledi. Detaylar haberde...
Rus Yetkili Zabotkin’den Rubleye Yönelik Açıklama
Yorum

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Aleksey Zabotkin, Rus ekonomisine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Rubledeki değer kaybına yönelik konuştu.

Moskova’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Zabotkin, rubledeki değer kaybının ithalat-ihracat dengesinden kaynakladığını belirtti.

Rusya Merkez Bankası’nın iç piyasada döviz alımını durdurma kararı aldığını hatırlatan Zabotkin, bu tedbirin dalgalanmalara ve piyasa korkularını azaltmaya yardımcı olduğunu kaydetti.

“Rus Rublesindeki Değer Kaybı Tehlike Yaratmayacak”

Alınan önemlerin ve Rus rublesindeki değer kaybının tehlike yaratmayacağını söyledi. Zabotkin, “Piyasadaki oynaklığı daha da artıracağımız bir durumdan kaçınmak istiyoruz. Buna göre de yıl sonuna kadar döviz alınımının askıya alınmasını mümkün görüyoruz.” dedi.

Rusya Merkez Bankası yetkilisi döviz kuru dinamiklerde mal ve hizmet ithalatı ve ihracatında olanların belirleyici olduğuna inandıklarını söyledi.

Ayrıca Merkez Bankası’nın faiz kararlarının ruble üzerindeki etkisinin azaldığını ekledi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu