Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Yetkili: ABD Türk Rejimini Sarsmaya Çalışıyor

İstanbul'daki patlayamaya yönelik ABD'nin taziye mesajını kabul etmeyen Bakan Soylu'nun bu açıklamalarına Rus milletvekilinden değerlendirme geldi.
Rus Yetkili: ABD Türk Rejimini Sarsmaya Çalışıyor
Yorum

İstanbul’da 2 gün önce meydana gelen patlama ülkede büyük etki yarattı. Patlamayla ilgili dünyadan taziye mesajları gelirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD’nin mesajını kabul etmedi.

Bakan Süleyman Soylu, ABD’yi işaret ederek Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışan ve terör bölgelerini besleyerek para gönderen bir devletle müttefikliğin tartışılması gerektiğini söyledi.

Bu konuya yönelik Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’da Birleşik Rusya Partisi milletvekili Yevgeniy Fyodorov’dan değerlendirme geldi.

“ABD Türk Rejimini Sarsmaya Çalışıyor”

Fyodorov, Türk istihbaratının bu konuda gerekli bilgiye sahip olduğunu söyledi. ABD’nin NATO üyeliği dahil kontrolünü güçlendirmek için Türk rejimine baskı yaparak sararmaya çalıştığını kaydetti.

Patlamadan dolayı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kurbanların ailelerine ve yakınlarına taziyelerini sundu. Terörle mücadelede Türklerle yakın iş birliğine hazır olduklarını söyledi.

Taziye mesajı yayınlayan bir diğer ülke Ukrayna oldu. Volodimir Zelenski, haberi üzüntüyle öğrendiğini belirterek “Türk halkının acısı bizim acımızdır” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu