Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Soylu: Bombalı Saldırının Mesajını Aldık!

Bakan Soylu, İstanbul’daki bombalı saldırı hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye karşı yapılan saldırılara “Güçlü şekilde karşılık vereceğiz” mesajını verdi.
Soylu: Bombalı Saldırının Mesajını Aldık!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün İstanbul’da yaşanan bombalı saldırıya ilişkin alınan son bilgileri kamuoyuyla paylaştı. İstiklal Caddesi’nde patlayan bombanın failinin ele geçirilmesinin ardından kameraların karşısına geçen Soylu, “Teröristler başarılı bir operasyonla yakalandı. Operasyonlar devam ediyor” dedi.

Bakan Soylu, PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani’deki merkezinden talimat aldığı öğrenilen ve emniyet teşkilatınca yakalanan kadın teröristin bugün Yunanistan’a kaçma planında olduğunu açıkladı.

İstanbul’un en yoğun noktasına bomba koyan teröristin nasıl koordine edildiğini ve tetikçilerinin kim olduğunu bildiklerini söyleyerek, “Nereden hareketlendiğini bildiğimiz bir terör yapısıyla karşı karşıyayız” dedi.

Teröristin, eylemini gerçekleştirdikten sonra örgüt tarafından infazının yapılacağını öğrendiklerini açıklayan Soylu şöyle konuştu:

“Olay sonrası yapılan teknik dinlemede, terör örgütünün talimatı teröristin öldürülmesine yönelikti. Onunla beraber bu olayı tertipleyen, terör örgütü belki buna üzülecek ama ‘Onu öldür’ talimatı verdiği kişiyi de yakaladık.”

GCM Yatırım Banner

“İstanbul’da 6 yıldır böyle bir terör olayı görmedik” diyen Soylu, bu yıl içerisinde 200 terör olayının emniyet güçlerince engellendiğini, birinin aradan kaçtığını söyledi.

İçişleri Bakanı, “Terörün yüzü böyle acımasızdır. Siz 200 tane engellersiniz. Bir tanesi patlar ve bütün canınızı yakar” şeklinde açıklamada bulundu.

“Tahammül Edecek Gücümüz Kalmadı”

“Biz kimsenin düşmanı değiliz” diyen Soylu, dış ülkelerin terör maşaları üzerinden Türkiye’yi hedef almasını eleştirdi.

Türkiye’nin herhangi bir ülkenin toprağında gözünün olmadığının altını çizerek, yapılanlara “tahammül edecek gücümüz de kalmadı” dedi.

“Mesajı Aldık, Mesajın Ne Olduğunu da Biliyoruz”

“Biz bize verilen mesajı aldık, mesajın ne olduğunu da biliyoruz” diyen Soylu, müttefik ülkelerin Türkiye’ye zarar verdiği görüşünü yineledi.

Bakan, “PYD’yi orada kim besliyorsa, PKK’ya kim iç istihbarat sağlıyorsa fail odur. Piyonları çok fazla tartışmanın bir anlamı yoktur. Bu aldığımız mesaja çok güçlü hem de çok güçlü bir mesaj vereceğiz” dedi.

“Amerikan Büyükelçiliği’nin Taziye Mesajını Kabul Etmiyoruz”

Soylu, patlamanın ardından Amerikan Büyükelçiliği’nin paylaştığı taziye mesajını kabul etmediklerini söyledi.

Bakan, “Kobani’yi terör bölgelerini besleyen, oradan Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa, kendi senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz elbette tartışılmalıdır” dedi.

Emniyet: Terörist, Suriye Üzerinden Ülkeye Giriş Yaptı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yaptığı basın duyurusunda teröristin kimliğini açıkladı.

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren kadın teröristin Suriye uyrukluğu olduğu ve PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiği açıklandı.

Türkiye’ye Afrin üzerinden kaçak yollarda giriş yaptığı detayı paylaşıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.