Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rus Silahlı Kuvvetlerine 117 Binden Fazla Asker ve Gönüllü Alındı

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, 2023'ün başından bu yana Silahlı Kuvvetlere alınan sözleşmeli asker ve gönüllü sayısını açıkladı. Detaylar...
Rus Silahlı Kuvvetlerine 117 Binden Fazla Asker ve Gönüllü Alındı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, 1 Ocak 2023’ten bugüne kadar 117 binden fazla kişinin sözleşmeli asker ya da gönüllü oluşumların bir parçası olarak Rus Silahlı Kuvvetlerine kabul edildiğini söyledi.

RIA Novosti’nin bildirdiğine göre Güvenlik Konseyi’ndeki kaynaklar, sözleşme kapsamında asker alımının beklentileri karşılayacak biçimde çok iyi bir hızda ilerlediğini belirtti.

Medvedev: 2023’te 117 Bin 400 Sözleşmeli ve Gönüllü Asker Alındı

Medvedev, Rusya’nın başkenti Moskova’da yetkililerle gerçekleştirdiği toplantıda, Rus ordusu için sözleşmeli personel alımına yönelik çalışmaların yetkili makamlar tarafından sürdürüldüğünü ifade etti.

Açıklamasında, “Milli Savunma Bakanlığı’na göre, yeni yılda 1 Ocak’tan 19 Mayıs’a kadar olan süreçte alınan önlemler sonucunda, 117 bin 400 sözleşmeli ve gönüllü asker Silahlı Kuvvetler saflarına kabul edildi” ifadesini kullandı.

Rusya Savunma Bakanı Sergei Shoigu daha önce Rusya’daki seferberlik kaynağının yaklaşık 25 milyon kişi olduğunu belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

11 Mart 2022’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Bakan Sergei Shoigu’nun Ukrayna’daki savaşa diğer ülkelerden askeri gönüllüleri dahil etme önerisini kabul etmişti.

Putin 2 Milyon 39 Bin 758 Kişiyi Hedeflemişti

Ağustos 2022’de imzaladığı kararnameyle ise Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri personel sayısının 1 milyon 150 bin 628’i asker olmak üzere 2 milyon 39 bin 758 kişi olacak şekilde oluşturulması emrini vermişti.

Milletvekili Andrei Kartapolov, yedek kuvvetlerin sayısını 2 milyon kişi olarak tahmin edip, bir muharebe ordusu rezervinden bahsetmişti. Askeri gözlemci Viktor Baranets ise bu rezervin büyüklüğünün askeri bir sır olduğunu kaydetmişti.

Putin, 10 Mayıs’ta yedekte bulunan vatandaşların askeri eğitimi için zorunlu askerliğe ilişkin bir kararname imzalamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın