Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rus Arzından Vazgeçen Ülkelerin Maliyetleri Yükseliyor

Vladimir Putin, ekonomiye ilişkin yapılan toplantıda zorluklarla karşı karşıya olan endüstrilerdeki sektörlerin toparlamaya başladığını duyurdu.
Rus Arzından Vazgeçen Ülkelerin Maliyetleri Yükseliyor
HABER GİRİŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin ekonomisine ilişkin konularda bir toplantı düzenledi. Rus ekonomisindeki mevcut durumun ve temel eğilimlerin ele alındığı toplantıda, makroekonomik göstergeler de gözden geçirildi.

Başkan Putin, sanayi üretiminin dört aylık düşüşünün ardından 2021 seviyesine geri döndüğünü bildirdi. Otomobil ve metal üretimi gibi büyük zorluklarla karşı karşıya olan endüstrileri örnek olarak sunan başkan, sektörlerin toparlamaya başladığını açıkladı.

Ocak-Ağustos dönemindeki tarım sektörüne işaret edilerek yüzde 4,6 artış yaşandığı söylendi. İnşaat sektörüne de değinilerek Ağustos ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 7,4 büyüdüğü kaydedildi.

Rus İnşaat Sektörü Büyüme Yakaladı

Toplantının açıklanan detaylarında, inşaat sektöründeki büyümenin diğer ilgili sektörleri de yukarı çekeceği ve onlara ek bir ivme kazandıracağı öngörüldü.

Yapılan toplantıda ekonominin ihracata yönelik sektörlerine de değinilerek, özellikle Avrupa ülkelerinde iş yapanların baskı altında kaldığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Putin, Rus arzından vazgeçen ülkelerin şu anda petrol, gaz ve metaller dahil çok sayıda ürün için daha fazla ödeme yapmak zorunda kaldığının bilgisinin verdi.

Rus ihracatçılarının da başka pazarlara yöneldiğini belirten Putin, bu sürecin hızlı ilerlemeyeceğini yeni iş birlikleri ve lojistik zincirler kurmanın zaman alacağına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.