Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RTA Lab. Hisseleri Distribütörlük Anlaşmasıyla Yükselişe Geçti

Güne yatay başlayan RTA Lab. hisseleri zayıf seyrederken, KAP üzerinden duyurulan distribitörlük anlaşması haberiyle yön değiştirdi.
RTA Lab. Hisseleri Distribütörlük Anlaşmasıyla Yükselişe Geçti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş. bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda distribitörlük anlaşması hakkında bilgilendirme yaptı.

Bağlı ortaklığı A1 Yaşam Bilimleri’nin Biosystems Inc. unvanlı şirketin sepsis tanısında kullanılan cihaz ve kitlerinin Türkiye distribütörü olduğunu açıkladı. T2 Biosystems ürünlerinin, hastanelerdeki ölümcül risklerden biri olan sepsisin tanısı için sağlık hizmetlerindeki ihtiyacın giderilmesine destek olacağı söylendi.

RTA Lab hisseleri (RTALB) gelen anlaşma haberinin ardından yükseldi.
RTA Lab. Hisseleri %1,63 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri son kapanışını 22,1 liradan yaptı. Haftanın son işlem gününe aynı seviyeden başladı. 22,00 lira ile gün içi en düşüğü kaydetti. Saat 11.12’de gelen KAP açıklamasının ardından yönünü yukarı çevirdi.

Hisseler saat 11.18’de %1,63 artışla, 22,46 liradan işlem görüyor. Şirket hisseleri haftayı %1 ekside bitirmeye yönelirken, aylık kazancı %5’in üzerinde. Yıllık bazda ise 16,77 – 41,42 arasında hareket ederek %44 oranında değer kaybetti.

Bu arada dün akşam, daha önce yapılan bir anlaşmaya dair oluşması muhtemel yanlış anlama hakkında açıklama yaptı. 03.09.2021 tarihinde A1 Yaşam Bilimleri A.Ş. ile küresel IVD üreticilerinden biri arasında Diagnovital Sars-CoV-2 Real Time PCR kitinin 1 yıl süreyle üretim ve sevkiyatı konusunda distribütörlük ve tedarik anlaşması imzalandığı bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Küresel IVD üreticisi Siemens Healthcare Diagnostics Products GmbH’nin resmi twitter hesabında 07.12.2021 tarihinde yaptığı paylaşımda Omicron etiketini kullandığı ancak SARS-CoV-2 Diagnovital ürün portföyüne yeni eklenen mutasyon deteksiyon kitleri arasında Omicron varyant kitinin bulunmadığı açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.