Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

RTA Lab. Hisseleri Borsa İstanbul Uyarısıyla Düşüşünü Sürdürüyor

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde aldığı uyarı ile borsada kotta kalma riski oluşan RTA Lab. hisseleri ekside fiyatlanıyor.
RTA Lab. Hisseleri Borsa İstanbul Uyarısıyla Düşüşünü Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul A.Ş., geçen Cuma günü Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş. hakkında bildirimde bulundu.

Payları Ana Pazar’da işlem gören şirketin “ortaklığın kamuyu aydınlatma yükümlülüklerini yerine getirmediğinin tespit edilmesi” şeklindeki 23/1-a maddesi ve “Kotta Kalma Şartları” başlıklı 32’nci maddesinin 1’inci fıkrasının (a) bendinde yer alan, bir takvim yılı içinde kamuyu aydınlatma yükümlülüklerinin yerine getirilmemesi nedeniyle uyarılmasına karar verildiğini açıkladı.

Bu durumun birinci uyarı olarak kabul edildiği ve üç defa gerçekleşmesi halinde kotta kalma koşulunu kaybedebileceği söylendi. Bu sabah ise şirketten açıklama geldi. Söz konusu uyarının gerekçesine yönelik Borsa İstanbul’dan bilgi talep edildiği belirtildi.

Kotta kalma durumu riske giren RTA Lab. hisseleri bu gelişme ile satış baskısına maruz kaldı.
RTA Lab. Hisseleri  %0,88 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri 20,34 liralık son kapanışın ardından, bugünkü işlemlere 20,3 seviyesinden başladı. Yatırımcıların geçen haftanın son işlem gününde gelen uyarıyı değerlendirmesiyle eksiye yöneldi.

Saat 14.36’da %0,88 değer kaybıyla 20,18 liradan işlem gören hisseler, gün içinde 20,08 – 20,46 dar fiyat aralığında işlem gördü. Satıcılı seyir hisselerin bir haftalık işlem döneminde %2 oranında değer kaybetmesine yol açtı. Son bir hafta içinde 19,74 – 21,00 arasında işlem gördü.

Aylık periyotta 19,74 – 22,00 arasında fiyatlanarak yatırımcısına %4, yıllık 16,77 – 50,55 arasında fiyatlanarak %58 oranında kaybettirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu