Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Royal Mail 6 Bin Kişiyi İşten Çıkarma Planını Açıkladı!

İngiliz posta servisi Royal Mail, bozulan küresel ve ülke ekonomik görünümü ortasında dev işten çıkarma açıkladı. İletişim İşçileri Sendikası, tepkili...
Royal Mail 6 Bin Kişiyi İşten Çıkarma Planını Açıkladı!
Yorum

Bu yaz, ücret anlaşmazlığı yüzünden yaptıkları grevlerle gündeme gelen Royal Mail çalışanlarına kötü haber geldi. Royal Mail’in yakın zamanda Uluslararası Dağıtım Hizmetleri olarak yeniden adlandırılan ana grubu, bugün gelecek yaza kadar 6 bin kişiye kadar işten çıkarma planlarını açıkladı.

“Mevcut tahminlere dayanarak, Ağustos 2023’ün sonuna kadar yaklaşık 5 bin-6 bin işten çıkarma gerekebilir” diyen grup, aynı zamanda 219 milyon sterlin tutarında yarı yıllık düzeltilmiş işletme zararı bildirdi.

Royal Mail, olumsuzlukların devamı durumunda tüm yıl için kaybın önemli ölçüde artacağı konusunda uyardı. Bunun, daha fazla operasyonel yeniden yapılandırma ve personel sayısının azaltılmasını gerektirebileceğini ekledi.

Açıklamada devam eden belirsizliğin, kurulun tüm yıl için net bir görünüm veremediği anlamına geldiği söylendi. Ayrıca İletişim İşçileri Sendikası’nın (CWU), Royal Mail’i Kasım ve Aralık aylarında 16 gün daha grev yapmakla tehdit ettiği bilgisi paylaşıldı.

CWU tarafından bugün gelen açıklama ise sendikanın Royal Mail’in kararına tepkisini ortaya serdi. CWU Genel Sekreteri Dave Ward, şirketi iş planını elden geçirmeye ve Birleşik Krallık genelinde 32 milyon adrese ulaştırma hizmetinde rekabet avantajını kullanmaya çağırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu