Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rolls-Royce’a Türk CEO: BP Eski Yöneticisi Başa Geçti!

İngiliz lüks araç üreticisi Rolls-Royce’un CEO’luk görevine Türk yönetici getiriliyor. Detaylar haberde;
Rolls-Royce’a Türk CEO: BP Eski Yöneticisi Başa Geçti!
HABER GİRİŞ

Rolls-Royce Holdings Plc’nin CEO’su Warren East 24 Şubat’ta istifa edeceğini açıkladı. Holding, East’ın yerini Tufan Erginbilgiç’in alacağını ve görevine 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle başlayacağını duyurdu.

Mühendislik geçmişi olan Erginbilgiç, 5 yılını yönetim ekibinde geçirmek suretiyle 20 yılı aşkın bir süre BP’de görev aldı.

2020’de ayrılmadan önce BP’de Rafinaj, Petrokimya, Servis İstasyonu Ağı, Yağlayıcılar, Midstream operasyonları ve Air BP jet yakıtı operasyonunu içeren alt iş birimini yönetti. Görev süresi boyunca rekor kârlılık ve güvenlik performansı sağlandı.

Rolls-Royce Holdings’in yeni CEO’su Tufan Erginbilgiç, havacılık ve uzay teknolojisi grubu GKN dahil olmak üzere ağır sanayi ve imalat şirketlerinde bağımsız yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Aynı zamanda altyapı işletmelerinde büyük ölçekli yatırımlara odaklanan ve yatırımcılar için 81 milyar doları yöneten bir özel sermaye şirketi olan Global Infrastructure Partners’ın (GIP) ortağıdır.

GCM Yatırım Banner

Erginbilgiç Ticari Fırsatlar Hakkında Sağlam Bir Anlayışa Sahiptir

Rolls-Royce Yönetim Kurulu Başkanı Anita Frew, Erginbilgiç’in yeni görevi hakkında açıklamada bulundu. “Tufan Erginbilgiç’in CEO olarak atandığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum ” dedi.

Erginbilgiç’in, çok uluslu kuruluşlarda, yüksek performanslı bir kültür yürütme ve yatırımcılar için sonuçlar sunma becerisiyle, kazanan ekiplerin lideri olduğunu söyledi.

Başkan, yeni CEO için “Kapsamlı bir stratejik ve operasyonel deneyime, havacılık ve uzay dahil olmak üzere güvenlik açısından kritik endüstrilerin yanı sıra düşük karbonlu teknolojilere geçişin sunduğu zorluklar ile ticari fırsatlar hakkında sağlam bir anlayışa sahip” dedi.

Frew, Rolls-Royce’un son yıllarda attığı stratejik temeller üzerine inşa etmesini sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

Rolls-Royce Ekibiyle Birlikte Çalışmayı Dört Gözle Bekliyorum

Tufan Erginbilgiç yeni göreviyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Müşterileri enerji geçişini benimserken, önemli ticari fırsatlar ve stratejik evrim döneminde Rolls-Royce’a katılmaktan onur duyuyorum. Mühendislik mükemmelliği ve yenilikçi teknolojisi ile şirketin uzun yıllar boyunca oluşturduğu pazar konumlarının tam potansiyelini sunmaya ve tüm paydaşlar için değer yaratmak amacıyla büyüme için bir platform oluşturmaya kararlıyım.”

Erginbilgiç, bu ikonik küresel mühendislik markasının bir sonraki başarılı bölümünde dünyanın dört bir yanındaki müşteriler, ortaklar ve Rolls-Royce ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.