Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Robinhood’un Kripto Bölümüne New York’ta Ceza Verildi

Finansal hizmet şirketi Robinhood, New York’ta mali düzenleyicinin cezası ile karşı karşıya kaldı. Ayrıntılar haberde...
Robinhood’un Kripto Bölümüne New York’ta Ceza Verildi

New York Finansal Hizmetler Departmanı, kara para aklama, siber güvenlik ve tüketici koruma yasalarıyla ilgili ihlal ettiğini neden göstererek, Robinhood’un kripto para birimi koluna 30 milyon dolarlık bir ceza açıkladı.

NYDFS müfettişi Adrienne Harris, Robinhood’un banka gizliliği yasası, kara para aklamayı önleme yükümlülükleri alanlarındaki ihlaller ve New York düzenlemelerini ihlal ettiği gerekçesiyle 30 milyon dolar ceza ödeyeceğini söyledi.

Harris’e göre Robinhood’un kripto biriminin, firmanın uyumluluk ve iyileştirme çabalarını değerlendirmek için bağımsız bir danışman tutması gerekiyor.

Robinhood’un kripto kolundaki işler büyüdükçe, faaliyetlerinde başarısız olduğunu sözlerine ekledi ve New York’taki lisanslı tüm sanal para şirketlerinin, geleneksel finansal şirketler ile aynı düzenlemelere tabi olduğunu söyledi.

2019 Yılı İncelendi

Departman Ocak ve Eylül 2019 arasında Robinhood Crypto’nun bir incelemesini gerçekleştirdi ve birden fazla alanda uyum işlevinde ciddi eksiklikler bulduğunu iddia etti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Robinhood’un kripto kolunun banka gizliliği yasasının ve kara para aklamayla mücadelede bazı ihlallere imza attığı belirtildi.

Bu ihlaller arasında Robinhood Crypto’nun yeterli büyüklükte bir işlem izleme sistemine geçmediği veya riskleri yeterince ele almak için yeterli kaynak ayırmadığı iddiaları yer aldı.

Mali düzenleyici ayrıca Robinhood’un bir denetim anlaşmasının parçası olarak müşteri şikayetlerinin alınması için bir telefon numarasını web sitesinde tutmadığını iddia etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%