Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Robinhood İngiltere’de Kripto Platformu Ziglu’yu Satın Aldı

Finansal hizmet platformu, İngiltere’de Ziglu aracılığı ile kripto para hizmeti sunacak. Detaylar geliyor…
Robinhood İngiltere’de Kripto Platformu Ziglu’yu Satın Aldı
Yorum

Aracılık platformu Robinhood, Londra merkezli kripto şirketi Ziglu’yu satın aldı ve Birleşik Krallık’ta Mali Davranış Otoritesi tarafından düzenleyici onayına sahip oldu. Düzenleyici kurumdan faaliyet alan Robinhood için herhangi bir finansal şart açıklanmadı.

Ziglu, 11 kripto para birimi için alım satım hizmetinin yanı sıra kullanıcılara varlıklarından getiri sağlayan bir ‘Boost’ adlı ürününü sunuyor. Firma, 2020’de finansal gözlemci Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından İngiltere’de kripto hizmetleri sunmak için onay alan üçüncü platform olmuştu.

Ziglu, Robinood’a Entegre Olacak

Geçen yıl Kasım ayında kitle fonlaması sitesi Seedrs’te 7 milyon doların üzerinde para toplayan Ziglu, sitenin en büyük bağışını toplamış oldu. Robinhood uzun vadede, Ziglu’yu kendi markasını denizaşırı ülkelere getirmek için kendi platformuna entegre etmeyi hedefliyor.

Robinhood CEO’su ve Kurucu Ortağı Vlad Tenev, “Ziglu’nun finansal hizmetler ve kripto uzmanlarından oluşan etkileyici ekibi, küresel genişleme çabalarımızı hızlandırmamıza yardımcı olacak” açıklamasında bulundu.

Ziglu’nun kurucusu ve CEO’su Mark Hipperson ise, “Robinhood ile yeni nesil yatırımcılar için giriş engellerini azaltmak için ortak hedefleri paylaşıyor ve bu misyonu birlikte sürdürmekten heyecan duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Hipperson, Robinhood’un Avrupa’daki genişlemesini güçlendireklerini ve milyonlarca müşteriye kripto erişim imkanı söyleyeceklerini ifade etti.

Robinhood geçtiğimiz günlerde meme token Shiba Inu’yu listelemişti. SHIB listeleme haberi sonrası yüzde 30’dan fazla yükseliş kaydetmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%