Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple’dan Blockchain İnovasyonunu Teşvik Edecek Yeni Fon Hamlesi

Ripple Uzak Doğu'daki iki pazarda blockchain inovasyonunu artırmayı amaçlayan bir Japonya ve Kore fonu başlattığını bildirdi. Detaylar şöyle...
Ripple’dan Blockchain İnovasyonunu Teşvik Edecek Yeni Fon Hamlesi
HABER GİRİŞ

Blockchain şirketi Ripple, Asya-Pasifik bölgesindeki varlığını genişletme hedefi doğrultusunda, XRP Defteri üzerindeki yenilikleri desteklemek amacıyla Japonya ve Kore’ye yönelik bir fon başlattı.

XRP, Ripple’ın açık kaynaklı ve halka açık blockchain platformu XRP Ledger tarafından desteklenen bir kripto para birimidir. Ripple, blockchain ve kripto teknolojilerini kullanarak gerçek zamanlı, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Ripple, fonun kurumsal ortaklıklar, geliştirici hibeleri, başlangıç yatırımları ve topluluk büyümesini desteklemeye ayrılacağını belirtti. Japonya ve Kore’ye yönelik bu fon, Mart 2022’de duyurulan 1 milyar XRP taahhüdünün bir parçası olarak geliştiricilere finansal, teknik ve ticari destek sağlamayı hedefliyor.

Ripple’ın stratejik girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Emi Yoshikawa, fonun lansmanının Ripple’ın Japonya ve Kore’nin blockchain inovasyonu için önemli bölgesel merkezler olma potansiyeline olan inancını gösterdiğini ifade etti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, genişlemenin ABD’deki “düşmanca düzenleme ortamına” rağmen gerçekleştiğini belirtti. Geçen yıl Ripple, Asya-Pasifik bölgesinin en hızlı büyüyen bölgelerden biri olduğunu ve kripto ödeme hizmetlerinin benimsenmesi için bu bölgeye öncelik vermeye devam edeceğini açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, 2025 yılında Osaka’da düzenlenecek World Expo’da XRP Defteri’nin resmi Expo NFT’lerini düzenlemek için kullanılacağı bilgisi verildi. NFT’ler, blockchain teknolojisi kullanılarak saklanan ve doğrulanan benzersiz dijital varlıklardır. XRP duyuru sonrası günlük bazda yüzde 1’e yakın düşüşle 0,48 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.