Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple ve QNB Ortak Girişimiyle Dünyada Bir İlk Daha!

Ripple, türünün ilk örneği olan doğrudan havale teknolojisini QNB aracılığıyla Filipinler'e genişletiyor. Detaylar haberde;
Ripple ve QNB Ortak Girişimiyle Dünyada Bir İlk Daha!
HABER GİRİŞ

Ripple ile bir süredir iş ortaklığı gerçekleştiren QNB, tarihi bir hamleyle Katar’dan Filipinler’e para transferlerinin gerçekleştirilebilmesi için “doğrudan havale hizmeti” başlattı.

Bu durum QNB’yi, RippleNet hizmetini Katar’da tanıtan ilk banka konumuna getirmiş oldu.

Ripple, QNB VE China Bank Ortaklığı

Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük finans kuruluşlarından biri olan banka, Ripple finansal teknolojisi “RippleNet”i kullanarak bu hizmeti sunmak için Filipinler’deki en çok tercih edilen küresel bankalardan biri olan China Bank ile bağlantı kuracak.

Yeni hizmet, banka müşterilerine pratik ve uygun bir havale deneyimi yaşatmasının yanı sıra hızlı bir sınır ötesi para transferi çözümü sağlayacak.

Katar’da para transferi sektöründeki liderliğini sürdüren QNB’nin bu yeni hamlesi, kurumun sınır ötesi ödemeleri iyileştirme çabaları çerçevesinde atılan yeni bir adım olarak görülüyor.

GCM Yatırım Banner

Ağırlıklı olarak Katar’daki Filipin vatandaşlarını hedefleyen hizmet, onların Filipinler’deki herhangi bir bankaya gerçek zamanlı olarak 50.000 Filipin pesosu’na (PHP) kadar para transferi yapmalarına izin verecek.

Al-Malki: “Sorunsuz ve Güvenli Bir Deneyim”

Lansmanı duyuran QNB Group Bireysel Bankacılık Genel Müdürü Adel Al-Malki yaptığı açıklamada “QNB, Katar ve çevre bölgesinde her zaman öncü finansal teknoloji hızlandırıcısı olmuştur. Ripple ile ortaklığımız, müşterilerimize yaşam tarzlarına uygun bir şekilde para göndermek için sorunsuz ve güvenli bir deneyim sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Kurumsal blok zinciri ve kripto çözümleri sağlayıcısı Ripple’ın Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Navin Gupta ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

QNB, MENA bölgesindeki en büyük ortağımız ve RippleNet’teki bu ortaklığı ek ülkelere sürekli olarak güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz. Filipinler, dünya çapında en büyük havale alıcılarından biridir ve Katar’dan Filipinler’e Ripple Net üzerinden havaleleri işlemek için QNB ile China Bank’ı bağlamaktan memnuniyet duyuyoruz.

Son olarak söz alan China Bank Havale İş Birimi Başkanı Bay Marlon Hernandez, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük finans kurumuyla Ripple kullanarak Filipinler’e havale başlatmak için ortaklık yapmanın heyecan verici olduğunu dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Bu hizmeti tüm China Bank müşterilerine ücretsiz olarak sunarak, China Bank’taki hesaplarına anında para almalarını ve yerel kanallardan Filipinler’deki diğer bankalara işlemleri taşımaları için 30 PHP gibi düşük bir ücret ödemelerini sağlıyoruz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.