Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple Türkiye ve Suriye’deki Depremzedeler için 1 Milyon Dolar Bağışlıyor

Blockchain şirketi Ripple, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, bölgedeki depremzedeler için bağış yapacağını duyurdu.
Ripple Türkiye ve Suriye’deki Depremzedeler için 1 Milyon Dolar Bağışlıyor
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen büyük depremler bölgede şiddetli bir yıkıma neden oldu. Türkiye’de 10 ili etkileyen afet, Suriye’nin kuzeyinde de büyük yıkım yarattı. Bölgede yaraların sarılması adına çok sayıda yardım ve bağış yapılıyor.

Blockchain şirketi Ripple, Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenen insanlar için bağış yapacağını açıkladı. Firma bölgedeki insanlara yardımda bulunmak amacıyla 1 milyon dolar bağışlayacak.

Bağış ile STK’ların destekleneceği ve bölgeye gerekli yardımların ulaştırılması amaçlanıyor. 250 bin doların şirket olarak bağışlanacağı belirtilirken, 750 bin dolar için bağış kampanyası düzenleneceği ifade edildi.

Fon aracılığı ile dört STK desteklenecek. İnsanların acil nakit, ev eşyası, hijyen ürünleri başta olmak üzere pek çok yardımın yapılması planlanıyor.

Ripple’dan yapılan açıklamada, “Kalplerimiz bu depremlerden etkilenen herkesle birlikte ve hayat kurtarmak ve yardım getirmek için yorulmadan çalışan ilk müdahale ekiplerine ve STK’lara minnettarız.” ifadeleri kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

Daha önce müzisyen ve Ahbap Platformu Kurucusu Haluk Levent tarafından kripto para ile bağış toplama kampanyası başlatılmıştı. Son verilere göre Haluk Levent’in başlattığı kripto para bağış kampanyasında toplanan miktar 4,5 milyon dolara yaklaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.