Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Eski Yöneticisi McCaleb 140 Milyon XRP Satışı Yaptı

Ripple eski CTO’su Jed McCaleb, elindeki XRP’leri fiat’a çevirmeye devam ediyor.
Ripple Eski Yöneticisi McCaleb 140 Milyon XRP Satışı Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple eski yöneticilerinden Jed McCaleb, belirli zaman aralıkları ile yaptığı XRP satışları ile gündeme geliyor. XRPscan verileri McCaleb’in büyük bir dijital varlık satışı daha yaptığını doğruladı. Ripple Labs’da teknoloji sorumlusu olarak görev yapan yönetici, son 10 gün içerisinde 140 milyon XRP satışı gerçekleştirdi.

Bu varlık dolar bazında 19 milyonu aşıyor. McCaleb’in elinde çok fazla XRP bulunuyor. Uzmanlar eski Ripple yöneticisinin elindeki XRP varlıkların tamamen tükenmesinin zaman alacağını belirtiyor. 140 milyon XRP, 8 Nisan tarihinden itibaren belirli aralıklar ile dolara çevrildi.

McCaleb XRP Satışlarını Sürdürüyor

McCaleb XRP Satışlarını Sürdürüyor

Jed’in cüzdanında kalan kalan XRP’lerin 453 milyon seviyesinde olduğu belirtiliyor. McCaleb, bugüne kadar toplamda 23 milyona yakın XRP satışı gerçekleştirdi. Ripple balinası şirketten ayrılırken elindeki varlıkları küçük parçalar halinde satmak üzere anlaştı.

Bu anlaşm XRP’de yaşanacak büyük değer kaybının önüne geçmek için yapılmıştı. Verilere göre McCaleb satışlarını beklenenden daha küçük miktarlar ile gerçekleştiriyor. Tahminler haftalık 150 milyon civarı yapılacak XRP satışı ile McCaleb’in tüm varlıklarının tükenmesinin Ağustos ya da Eylül ayını bulacağını işaret ediyor.

Kripto para yazım itibariyle 1.37 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde 1.96 dolar ile son 3 yılın en yüksek seviyesine ulaşan XRP, Bitcoin’in hafta sonu yaşadığı sert düşüşün etkisiyle geri çekildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%